• Witaj na twórczej niwie!
    Szukasz miejsca, gdzie mógłbyś publikować opowiadania i wiersze? Z pewnością chciałbyś się podzielić nimi z jak największą ilością osób. Trafiłeś idealnie - Artefakty to miejsce nie tylko na wieści z literackiego świata, ale również Twoją twórczość.

    Jak publikować opowiadania i wiersze

  • Nagrody książkowe
07.04.2018: Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje w domu niegdyś należącym do rodziny Fleishmanów, których dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj dziwne rzeczy; nocą w ogrodzie Max widzi posągi artystów cyrkowych. Dzieci poznają kilkunastoletniego Rolanda, od którego dowiadują się różnych ciekawostek o miasteczku i o zatopionym pod koniec pierwszej wojny statku. Poznają także dziadka Rolanda, latarnika Victora Kraya. To on opowie im o złym czarowniku, Księciu Mgły, który gotów jest spełnić każdą prośbę lub życzenie, ale w zamian żąda bardzo wiele. Coś, co dzieciom wydaje się jeszcze jedną miejscową legendą, szybko okazuje się zatrważającą prawdą. Musiało upłynąć wiele lat, by Max zdołał wreszcie zapomnieć owe letnie dni, podczas których odkrył, niemal przypadkiem, istnienie magii.

Najnowsze opowiadania i wiersze

  • ABC

Jak poprawnie zapisywać dialogi w opowiadaniu?

Jako że dialogi są nieodłączną częścią każdego utworu, każdy piszący prędzej czy później staje przed wyzwaniem ich poprawnego zapisania – tymczasem zasady, choć [...]

Porady pisarskie Terry'ego Pratchetta

Terry Pratchett to osoba, której prawdopodobnie nie trzeba nikomu przedstawiać — jest uznawany za jednego z najlepszych współczesnych pisarzy fantasy i [...]

Pauza, półpauza i dywiz – jak je poprawnie stosować?

Półpauzy, pauzy (myślniki) oraz dywizy (łączniki) wbrew pozorom większości początkujących literatów nie są synonimami [...]

  • Polecamy!
Arcypióra to plebiscyt na najlepsze opowiadanie oraz wiersz opublikowane w danym roku na forum literackim Artefakty.

POLECAMY
Poezja: i tak do świtu, autor: Toya
Proza: Rozszumiały się jodły czerwone..., autor: mirek13

  • Artefaktowa publicystyka
POLECAMY
Napisane... i co dalej? Jak napisać konspekt? Co zawrzeć w wiadomości do wydawnictwa? Na co zwrócić uwagę? Autorka Hanna Greń o wydawaniu.
"Chociaż wielu z tych, którzy stają w pisarskie szranki, zapiera się, że pisze wyłącznie dla własnej satysfakcji, w każdym z nich kołacze się nieśmiała nadzieja, że ich dzieło zostanie opublikowane [...].

  • Konkursy

Na Artefaktach znajdziecie bazę aktualnych ogólnopolskich konkursów literackich. Możliwość dodania informacji o konkursach jest możliwa również dla gości. Ogłoszenia można przesyłać również na adres mailowy: kontakt [at] artefakty.pl.


Aktualnie trwające konkursy literackie »   Zakończone konkursy literackie »   Dodaj ogłoszenie o konkursie »

  •  Publikacje