Ogłoszenia 

Konkurs na drabble Tęsknota za latem - zapraszamy do oddania głosów na najlepszy tekst! Trwa dogrywka  

Automatyczne wcięcia akapitowe na forum 

Rozterka pretendenta do bycia twórcą

Napisanie powieści jest szalenie proste. Napisanie dobrej powieści jest bardzo trudne. Jak pisać opowiadania, tworzyć piękną poezję? Jak szlifować styl, konstruować postaci, angażować czytelnika? Te oraz inne dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
NieWidzePowodu
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Post#1 » 17 lis 2019, o 23:16

Witam wszystkich użytkowników forum, mam proste pytanie, które nurtuje mnie od czasu kiedy napisałem pierwszy wiersz do szuflady. Mam aż albo dopiero 22 lata, pisać zaczynałem w technikum kilka lat temu, później odłożyłem to na kilka lat. Aktualnie wracam i powróciły moje rozterki. Czy jako wciąż młody niedoświadczony życiem autor mogę w swoich tekstach choćby w najmniejszym stopniu wskazywać czytelnikowi jakiś kierunek życia, w którym powinien dążyć. Posłużę się skrajnym przykładem, wymyślonym na potrzeby wizualizacji. Piszę wiersz o narkotykach, w którym wypowiadam się skrajnie negatywnie, przestrzegam. Opowiadam skrajne historie, które wydarzyły się naprawdę, ale jednocześnie pisząc to nie mam pewności, że mam rację. Nigdy nic nie brałem, przebywałem tylko z ludźmi widziałem ich zachowania, ale jakie mam prawo ich osądzać i mówić, że popełniają błędy. Inny przykład, pod wpływem rozstania będę propagował idee poligamii co w moim egoistycznym podejściu może spowodować, że mój czytelnik po przeczytaniu tekstu zacznie się zastanawiać nad zaprzepaszczeniem długoletniego związku. 

W skrócie, czy jako młoda osoba mam prawo do opiniowania na tematy, na które nie znam poprawnej odpowiedzi a nawet czy powinienem się wypowiadać na tematy, na które nikt jeszcze nie odpowiedział?

Awatar użytkownika
Marian
magiczna kosa
magiczna kosa
Zobacz teksty użytkownika:

Post#2 » 18 lis 2019, o 20:07

NieWidzePowodu pisze:W skrócie, czy jako młoda osoba mam prawo do opiniowania na tematy, na które nie znam poprawnej odpowiedzi a nawet czy powinienem się wypowiadać na tematy, na które nikt jeszcze nie odpowiedział?

Jerzy Stuhr kiedyś śpiewał: "Śpiewać każdy może,  

trochę lepiej lub trochę gorzej." 

Dlatego uważam, że każdy może sie wypowiadać o czym chce.

Wróć do „Jak pisać? Poradniki pisarskie i dyskusje”