Zachęcamy do czytania naszych poradników!

NaNoWriMo - Miesiąc Pisania Powieści

Napisanie powieści jest szalenie proste. Napisanie dobrej powieści jest bardzo trudne. Jak pisać opowiadania, tworzyć piękną poezję? Jak szlifować styl, konstruować postaci, angażować czytelnika? Te oraz inne dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Giwi

NaNoWriMo - Miesiąc Pisania Powieści

Post#1 » 31 paź 2011, o 10:27

http://www.nanowrimo.org/ to takie jakby internetowe challenge. W miesiąc, od pierwszego do 30 listopada pisze się 50 tysięcy słów. Jeśli przekroczy się tą ilość i wklei swoją książkę do ichniego licznika, wygrywa się, I nie chodzi tutaj o nagrody, bo praktycznie żadnych tutaj nie ma, oprócz certyfikatu w pdf, wyobraźcie sobie swoją radość: napisałyście w miesiąc książkę na ponad 50 tysięcy słów. How AWESOME is that? J jestem zapisana, zaczynam już od jutra. Mam nadzieje, że wy też skorzystacie z tej strony, bo naprawdę cała otoczka jest fantastyczna!

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty
Zobacz teksty użytkownika:

Re: Polecane strony

Post#2 » 31 paź 2011, o 12:14

Ohohoh, ciekawe, nawet bardzo. Zapisałam się ze swoimi płomykami, ale też wątpię, że zdołam aż tyle napisać, bo nie tylko nad nimi teraz się biedzę. Ale motywacja to na pewno jakaś jest!
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell, 

And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#3 » 31 paź 2011, o 14:05

Świetne, choć z drugiej strony... Damn, od lutego napisałam 63 tysiące słów Chwasta, jak tu napisać 50 w miesiąc?! Ale okej, zapisana jestem, czas zacząć - już jutro pierwsze starcie ja vs nie_chce_mi się ^^  

Możemy też zrobić dodatkowy "challenge" na forum, nie wiem, dzielić się swoimi małymi sukcesami, każde np. dziesięć stron to już coś, nie? Dodatkowa motywacja, co wy na to?

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz  

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#4 » 31 paź 2011, o 14:10

A ja na wyżej podanej stronie znalazłam linka do tej: http://writeordie.com/ i się absolutnie zakochałam. Wreszcie ktoś na mnie krzyczy, że mam pisać, a ten mroczny czerwony jak krew ekran naprawdę motywuje. Zamierzam stale korzystać. 

Swoją drogą ja polecam też http://www.rainymood.com/ Ta strona naprawdę pomaga w budowaniu nastroju, poza tym jeżeli ktoś uwielbia odgłosy deszczu, to zawsze można sobie poprawić humor.

Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell, 

Giwi

Post#5 » 31 paź 2011, o 14:18

No to teraz drogie panie zapraszamy na forum NaNoWriMo :D

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#6 » 31 paź 2011, o 14:20

Giwi, jakiego masz tam nicka swoją drogą? Bo ciekawa jestem. XD

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#7 » 31 paź 2011, o 14:33

Ale forum polskie czy ogólne, Giwi? Gdzie się pałętasz? :D

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Giwi

Post#8 » 31 paź 2011, o 15:18

Polski :) a nick jak nick, Giwi :D

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#9 » 31 paź 2011, o 15:27

Okej, rozejrzę się. 

W ogóle szkoda mi, że dowiedziałam się o nano dopiero teraz, tak to pewnie zwarłabym cztery litery i domęczyła chwasta do końca tomu, by na nano wystartować już dwójką, a tak to... Ech, nie podoba mi się ;D I szkoda, bo 21 października było spotkanie w Krakowie, wybrałabym się, a po fakcie mogę jedynie smutać.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#10 » 31 paź 2011, o 15:44

Za rok też prawdopodobnie będziemy pisać, więc się nie śpieszy. XD Ale fakt, szkoda, że nie było więcej czasu na przygotowanie się, będzie mi ciężko ogarniać fabułę na bieżąco...

Giwi

Post#11 » 31 paź 2011, o 15:47

Ja w ogóle żadnego spotkania nie miałam, więc wiesz... :D

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#12 » 1 lis 2011, o 11:39

Lira pisze:A ja na wyżej podanej stronie znalazłam linka do tej: http://writeordie.com/ i się absolutnie zakochałam. Wreszcie ktoś na mnie krzyczy, że mam pisać, a ten mroczny czerwony jak krew ekran naprawdę motywuje. Zamierzam stale korzystać.
O tak, jest świetne, właśnie wypróbowałam :D Na pierwszy raz dałam sobie raczej próg fizycznie nie do pobicia, bo tysiąc słów na dziesięć minut, pisząc bez przerw w tym czasie napisałam może sześćset, ale wciąż... Świetne, nie wiem skąd, nie wiem jak, ale nagle miałam motywację, pomysł, opisy i dialogi same się pisały, a ostatnio miałam kompletną pustkę w głowie, gdy się do nich zabierałam. Napisałam w dziesięć minut więcej niż przez ostatni miesiąc :lol: 

O, i co jest super - pauzy same zmieniają się w myślniki, gdy przekopiowujemy tekst ze strony do Worda, naprawdę duże ułatwienie i szczerze nie spodziewałam się tego ;)

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Re: NaNoWriMo - Miesiąc Pisania Powieści

Post#13 » 1 lis 2011, o 13:53

Giwi, zmieniłam nazwę tematu na NaNoWriMo, bo to jest tak super pomysł, że zasługuje na osobne miejsce :D Jesteś wielka, że nam to podrzuciłaś, gdzie to w ogóle znalazłaś? :)

Giwi

Post#14 » 1 lis 2011, o 14:37

Czytam takiego ficka Tony/Steve, gdzie dziewczyna uploaduje kolejne części w miarę systematycznie i właśnie w przedsłowiu (?) powiedziała, że właśnie zaczęło się NaNoWriMot i że częścią będą się ukazywały rzadziej. Więc... wyguglałam co to, żeby wiedzieć, co am potępiać za brak mojej codzienniej dawki Tony/Steve :D

Giwi

Post#15 » 2 lis 2011, o 18:27

I co, jak wam idzie? :D

Wróć do „Jak pisać? Poradniki pisarskie i dyskusje”