Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

NaNoWriMo - Miesiąc Pisania Powieści

Dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Giwi

NaNoWriMo - Miesiąc Pisania Powieści

Post#1 » 31 paź 2011, o 10:27

http://www.nanowrimo.org/ to takie jakby internetowe challenge. W miesiąc, od pierwszego do 30 listopada pisze się 50 tysięcy słów. Jeśli przekroczy się tą ilość i wklei swoją książkę do ichniego licznika, wygrywa się, I nie chodzi tutaj o nagrody, bo praktycznie żadnych tutaj nie ma, oprócz certyfikatu w pdf, wyobraźcie sobie swoją radość: napisałyście w miesiąc książkę na ponad 50 tysięcy słów. How AWESOME is that? J jestem zapisana, zaczynam już od jutra. Mam nadzieje, że wy też skorzystacie z tej strony, bo naprawdę cała otoczka jest fantastyczna!

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Re: Polecane strony

Post#2 » 31 paź 2011, o 12:14

Ohohoh, ciekawe, nawet bardzo. Zapisałam się ze swoimi płomykami, ale też wątpię, że zdołam aż tyle napisać, bo nie tylko nad nimi teraz się biedzę. Ale motywacja to na pewno jakaś jest!
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#3 » 31 paź 2011, o 14:05

Świetne, choć z drugiej strony... Damn, od lutego napisałam 63 tysiące słów Chwasta, jak tu napisać 50 w miesiąc?! Ale okej, zapisana jestem, czas zacząć - już jutro pierwsze starcie ja vs nie_chce_mi się ^^
Możemy też zrobić dodatkowy "challenge" na forum, nie wiem, dzielić się swoimi małymi sukcesami, każde np. dziesięć stron to już coś, nie? Dodatkowa motywacja, co wy na to?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#4 » 31 paź 2011, o 14:10

A ja na wyżej podanej stronie znalazłam linka do tej: http://writeordie.com/ i się absolutnie zakochałam. Wreszcie ktoś na mnie krzyczy, że mam pisać, a ten mroczny czerwony jak krew ekran naprawdę motywuje. Zamierzam stale korzystać.

Swoją drogą ja polecam też http://www.rainymood.com/ Ta strona naprawdę pomaga w budowaniu nastroju, poza tym jeżeli ktoś uwielbia odgłosy deszczu, to zawsze można sobie poprawić humor.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,

Giwi

Post#5 » 31 paź 2011, o 14:18

No to teraz drogie panie zapraszamy na forum NaNoWriMo :D

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#6 » 31 paź 2011, o 14:20

Giwi, jakiego masz tam nicka swoją drogą? Bo ciekawa jestem. XD

Awatar użytkownika
Camenne

Post#7 » 31 paź 2011, o 14:33

Ale forum polskie czy ogólne, Giwi? Gdzie się pałętasz? :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Giwi

Post#8 » 31 paź 2011, o 15:18

Polski :) a nick jak nick, Giwi :D

Awatar użytkownika
Camenne

Post#9 » 31 paź 2011, o 15:27

Okej, rozejrzę się.

W ogóle szkoda mi, że dowiedziałam się o nano dopiero teraz, tak to pewnie zwarłabym cztery litery i domęczyła chwasta do końca tomu, by na nano wystartować już dwójką, a tak to... Ech, nie podoba mi się ;D I szkoda, bo 21 października było spotkanie w Krakowie, wybrałabym się, a po fakcie mogę jedynie smutać.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#10 » 31 paź 2011, o 15:44

Za rok też prawdopodobnie będziemy pisać, więc się nie śpieszy. XD Ale fakt, szkoda, że nie było więcej czasu na przygotowanie się, będzie mi ciężko ogarniać fabułę na bieżąco...

Wróć do „Jak pisać?”