Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

NaNoWriMo - Miesiąc Pisania Powieści

Dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

NaNoWriMo 2013

Post#61 » 19 paź 2014, o 18:51

A właśnie, też miałam pytać, czy ktoś chce się podjąć :D Mam ochotę na nano w tym roku, dopiero zaczynam myśleć nad tym, co chciałabym napisać.
Może załóźmy grupkę wsparcia dla artefaktowiczów, którzy podniosą rękawicę? :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Giwi

NaNoWriMo 2013

Post#62 » 19 paź 2014, o 21:34

Czyżby ktoś mnie wzywał?? :D

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

NaNoWriMo 2013

Post#63 » 20 paź 2014, o 11:27

Giwi! :serce: Co planujesz w tym roku? :D

Cam, myślisz o czymś na ich serwerze, czy miejscu na marudzenie tu u nas?

I swoją drogą, jeżeli zakładacie konta, to pododawajcie mnie do znajomych. Nowe konto. :p
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Giwi

NaNoWriMo 2013

Post#64 » 20 paź 2014, o 19:16

Nie wiem jak mi pójdzie, biorąc pod uwagę, że studiuję jeszcze drugi kierunek, ale zobaczymy. Planuję napisać urban fantasy w tym samym universum co pisałam Grigoriego i Marka w ubiegłym roku, tylko bez samego Grigoriego i Marka :D Akcja dzieje się w Polsce, więc yey, będę przynajmniej znała miejsce, które opisuje :D

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

NaNoWriMo 2013

Post#65 » 25 paź 2014, o 11:57

whatsername pisze:Zarejestrowałam się.
Tonący chwycił się brzytwy.

Heheszki, hasło odzyskałam (tak wiele razy się logowałam w czasie poprzedniej edycji, że aż zapomniałam i nick, i mejl, i hasło), działać zaczynam ostro początkiem listopada - zapewne wyjdzie mi podobnie jak poprzednio, czyli nie wyjdzie, no ale cóż. :D

Jak ktoś chce być moim writing buddy, zapraszam: vvhatsername.
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Camenne

NaNoWriMo

Post#66 » 30 paź 2014, o 17:58

Przeniosę temat do "O pisaniu", "W cieple kominka" średnio pasuje :D

Dalej nie mam pomysłu na tekst, ale ogólnie jestem podekscytowana tą edycją, może-może wreszcie uda mi się pobić próg 30k. I w zasadzie... chcielibyście na forum coś na kształt "Camp NaNo"? :D Temat na rozmowy i marudzenie na pewno będzie, dodatkowo Lir proponowała codzienny czat, ja myślałam o zniesieniu zasady 3 dni dla NZ-etek, sporo tu można zorganizować.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

NaNoWriMo

Post#67 » 30 paź 2014, o 21:01

Ja na pewno będę siedzieć codziennie od 20 na czacie i zapraszam serdecznie do marudzenia ze mną na wszystko, co w NaNo straszne i złe. :D
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Giwi

NaNoWriMo

Post#68 » 31 paź 2014, o 16:44

Ja zapraszam na forum na stronie NaNo. Czasami organizujemy konferencje przez Skype'a, fajnie jest gdy nagle 7 osób zaczyna płakać nad swoją książką :D

Awatar użytkownika
Camenne

NaNoWriMo

Post#69 » 31 paź 2014, o 21:44

Słyszałam o polskim forum NaNo, ale szczerze jakoś wolę wśród "samych swoich" :D Co nie oznacza, że nie wpadnę tam zajrzeć i się przywitać.

I zapraszam na artykuł Giwi na portalu o NaNo: http://www.artefakty.pl/o-nanowrimo/ Jeżeli jeszcze ktoś nie jest przekonany, to powinno rozwiać jego wątpliwości. Ostatni dzwonek na zdecydowanie się! Później bardzo trudno nadrobić stracony czas.

Evelyn
scyzoryk
scyzoryk

NaNoWriMo - Miesiąc Pisania Powieści

Post#70 » 1 lis 2014, o 11:53

Super ja się wpisuję! Jestem teraz podatna na wyzwania a takiego jeszcze sobie nigdy nie wyznaczyłam :))

A konkretniej ... "50 000 słów, ile to stron ze spacjami?" znalazłam takie pytanie i odpowiedź na nie brzmi - "1800 znaków ze spacjami to jedna strona
A więc 1800 : 50000 = 26,(6) czyli 26 stron."

Czy ktoś może potwierdzić, zaprzeczyć lub też uzupełnić, skorygować??!! :]
Kto nie czyta, ten ginie!

Wróć do „Jak pisać?”