NaNoWriMo - Miesiąc Pisania Powieści

Dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#71 » 1 lis 2014, o 12:20

Znaki a słowa to dwie różne sprawy, 1800 znaków to faktycznie jedna strona znormalizowanego maszynopisu, ale ze słowami będzie ciężej wyznaczyć jakiś uniwersalny przelicznik, przynajmniej się z takim nie spotkałam.
Przykładowo jedna moja powieść ma 420 stron znormalizowanego maszynopisu i 84 tysiące słów.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Evelyn
scyzoryk
scyzoryk

Post#72 » 1 lis 2014, o 12:32

ahhh faktycznie, masz rację, jestem w takiej gorączce kreatywności, że nie zwróciłam uwagi na tą maleńką różnicę :roll:
Kto nie czyta, ten ginie!

Awatar użytkownika
Camenne

Post#73 » 1 lis 2014, o 12:36

Nie szkodzi :D Gdyby na NaNo był próg znaków, nie słów, to byłoby zdecydowanie łatwiej przeliczać i szacować, ile tekstu wyjdzie.

Ktoś już zaczął? :D Jak wam idzie?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Evelyn
scyzoryk
scyzoryk

Post#74 » 1 lis 2014, o 16:23

Yyym... jestem pierwszy raz na nano i szczerze mówiąc czuję się zagubiona, nie znajduję np czatu, o którym tu mowa, nie wiem gdzie zmienić avatar ani np czy jeśli wpiszę już tekst mojej pracy czy będę mogła go później zmodyfikować?? Czy ktoś zna choć jedną odpowiedź? ^^"

ok avatar już znalazłam :P

Awatar użytkownika
Camenne

Post#75 » 1 lis 2014, o 16:37

Jeżeli chodzi ci o czat, o którym wspomniałam, to zapraszam tu o 20: przy-kawie/ :)

Giwi

Post#76 » 1 lis 2014, o 16:47

Strona NaNo nie zapisuje Ci twojej pracy: twoim obowiązkiem jest zapisać ją na własnym urządzeniu. Sprawdzenie FAQ na stronie NaNoWriMo wcale nie boli ;)
Co do chatu: na stronie NaNo jest Polskie forum: http://nanowrimo.org/regions/europe-poland na które serdecznie zapraszam :) Ludzie są tam przemili i każdego przywitają z otwartymi ramionami :D

Około godziny 1.30 dobiła do dziennej liczby słów, ale nie ma bata, lecę dalej. Życzcie mi szczęścia, bo chciałabym dobić do 3k dzisiaj ;)

Evelyn
scyzoryk
scyzoryk

Post#77 » 1 lis 2014, o 17:06

Życzę Ci szczęścia !!! Czas mi ucieka i wolałam szybko zapytać, za co ślicznie dziękuję :)) miast spędzić cały dzień w przekopywaniu się przez FAQi etc muszę skupić się na strategii mojego dzieła, po ponad 2 godzinach mam już pewien plan na tacy śniadaniowej z karteczek samoprzylepnych, plastikowych nakrętek i wycinanek... tak już mam, że muszę dobrze najpierw zobrazować wizualnie zanim zacznę nad tym głębiej pracować. Może nawet zrobię zdjęcie, które poleci na okładkę pracy :shock: :lol:
Za kilka chwil zaczynam pracę i raczej na czacie nie będę, chociaż.... a już na pewno nic nie wykreuję nowego ... ehh :roll:

Awatar użytkownika
Camenne

Re: NaNoWriMo - Miesiąc Pisania Powieści

Post#78 » 1 lis 2014, o 18:36

Powodzenia <3 Daj znać, jak pójdzie.

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#79 » 4 lis 2014, o 20:58

Też zacząłem w tym uczestniczyć. Na razie nie ogarniam jeszcze w pełni tej strony i pewnie nie skończę tekstu w miesiąc, ale jest przynajmniej coś co motywuje do jego pisania

Awatar użytkownika
Camenne

Post#80 » 5 lis 2014, o 08:16

Fajnie, że jest nas coraz więcej :D

A tak poza tym - dzień dobry, nanowce! Jak stan licznika i umysłu?

Wróć do „Jak pisać?”