Zachęcamy do czytania naszych poradników!

NaNoWriMo - Miesiąc Pisania Powieści

Napisanie powieści jest szalenie proste. Napisanie dobrej powieści jest bardzo trudne. Jak pisać opowiadania, tworzyć piękną poezję? Jak szlifować styl, konstruować postaci, angażować czytelnika? Te oraz inne dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator
Zobacz teksty użytkownika:

NaNoWriMo 2013

Post#61 » 19 paź 2014, o 18:51

A właśnie, też miałam pytać, czy ktoś chce się podjąć :D Mam ochotę na nano w tym roku, dopiero zaczynam myśleć nad tym, co chciałabym napisać.  

Może załóźmy grupkę wsparcia dla artefaktowiczów, którzy podniosą rękawicę? :D

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz  

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Giwi

NaNoWriMo 2013

Post#62 » 19 paź 2014, o 21:34

Czyżby ktoś mnie wzywał?? :D

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

NaNoWriMo 2013

Post#63 » 20 paź 2014, o 11:27

Giwi! :serce: Co planujesz w tym roku? :D 

Cam, myślisz o czymś na ich serwerze, czy miejscu na marudzenie tu u nas?  

I swoją drogą, jeżeli zakładacie konta, to pododawajcie mnie do znajomych. Nowe konto. :p

Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell, 

And where hell is, there must we ever be.

Giwi

NaNoWriMo 2013

Post#64 » 20 paź 2014, o 19:16

Nie wiem jak mi pójdzie, biorąc pod uwagę, że studiuję jeszcze drugi kierunek, ale zobaczymy. Planuję napisać urban fantasy w tym samym universum co pisałam Grigoriego i Marka w ubiegłym roku, tylko bez samego Grigoriego i Marka :D Akcja dzieje się w Polsce, więc yey, będę przynajmniej znała miejsce, które opisuje :D

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

NaNoWriMo 2013

Post#65 » 25 paź 2014, o 11:57

whatsername pisze:Zarejestrowałam się. 

Tonący chwycił się brzytwy.

Heheszki, hasło odzyskałam (tak wiele razy się logowałam w czasie poprzedniej edycji, że aż zapomniałam i nick, i mejl, i hasło), działać zaczynam ostro początkiem listopada - zapewne wyjdzie mi podobnie jak poprzednio, czyli nie wyjdzie, no ale cóż. :D  

Jak ktoś chce być moim writing buddy, zapraszam: vvhatsername.

where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

NaNoWriMo

Post#66 » 30 paź 2014, o 17:58

Przeniosę temat do "O pisaniu", "W cieple kominka" średnio pasuje :D 

Dalej nie mam pomysłu na tekst, ale ogólnie jestem podekscytowana tą edycją, może-może wreszcie uda mi się pobić próg 30k. I w zasadzie... chcielibyście na forum coś na kształt "Camp NaNo"? :D Temat na rozmowy i marudzenie na pewno będzie, dodatkowo Lir proponowała codzienny czat, ja myślałam o zniesieniu zasady 3 dni dla NZ-etek, sporo tu można zorganizować.

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

NaNoWriMo

Post#67 » 30 paź 2014, o 21:01

Ja na pewno będę siedzieć codziennie od 20 na czacie i zapraszam serdecznie do marudzenia ze mną na wszystko, co w NaNo straszne i złe. :D
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell, 

And where hell is, there must we ever be.

Giwi

NaNoWriMo

Post#68 » 31 paź 2014, o 16:44

Ja zapraszam na forum na stronie NaNo. Czasami organizujemy konferencje przez Skype'a, fajnie jest gdy nagle 7 osób zaczyna płakać nad swoją książką :D

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

NaNoWriMo

Post#69 » 31 paź 2014, o 21:44

Słyszałam o polskim forum NaNo, ale szczerze jakoś wolę wśród "samych swoich" :D Co nie oznacza, że nie wpadnę tam zajrzeć i się przywitać.  

I zapraszam na artykuł Giwi na portalu o NaNo: http://www.artefakty.pl/o-nanowrimo/ Jeżeli jeszcze ktoś nie jest przekonany, to powinno rozwiać jego wątpliwości. Ostatni dzwonek na zdecydowanie się! Później bardzo trudno nadrobić stracony czas.

Awatar użytkownika
Evelyn
scyzoryk
scyzoryk

Post#70 » 1 lis 2014, o 11:53

Super ja się wpisuję! Jestem teraz podatna na wyzwania a takiego jeszcze sobie nigdy nie wyznaczyłam :))  

A konkretniej ... "50 000 słów, ile to stron ze spacjami?" znalazłam takie pytanie i odpowiedź na nie brzmi - "1800 znaków ze spacjami to jedna strona 

A więc 1800 : 50000 = 26,(6) czyli 26 stron." 

Czy ktoś może potwierdzić, zaprzeczyć lub też uzupełnić, skorygować??!! :]

Kto nie czyta, ten ginie!

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#71 » 1 lis 2014, o 12:20

Znaki a słowa to dwie różne sprawy, 1800 znaków to faktycznie jedna strona znormalizowanego maszynopisu, ale ze słowami będzie ciężej wyznaczyć jakiś uniwersalny przelicznik, przynajmniej się z takim nie spotkałam.  

Przykładowo jedna moja powieść ma 420 stron znormalizowanego maszynopisu i 84 tysiące słów.

Awatar użytkownika
Evelyn
scyzoryk
scyzoryk

Post#72 » 1 lis 2014, o 12:32

ahhh faktycznie, masz rację, jestem w takiej gorączce kreatywności, że nie zwróciłam uwagi na tą maleńką różnicę :roll:

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#73 » 1 lis 2014, o 12:36

Nie szkodzi :D Gdyby na NaNo był próg znaków, nie słów, to byłoby zdecydowanie łatwiej przeliczać i szacować, ile tekstu wyjdzie.  

Ktoś już zaczął? :D Jak wam idzie?

Awatar użytkownika
Evelyn
scyzoryk
scyzoryk

Post#74 » 1 lis 2014, o 16:23

Yyym... jestem pierwszy raz na nano i szczerze mówiąc czuję się zagubiona, nie znajduję np czatu, o którym tu mowa, nie wiem gdzie zmienić avatar ani np czy jeśli wpiszę już tekst mojej pracy czy będę mogła go później zmodyfikować?? Czy ktoś zna choć jedną odpowiedź? ^^" 

ok avatar już znalazłam :P

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#75 » 1 lis 2014, o 16:37

Jeżeli chodzi ci o czat, o którym wspomniałam, to zapraszam tu o 20: przy-kawie/ :)

Wróć do „Jak pisać? Poradniki pisarskie i dyskusje”