Zachęcamy do czytania naszych poradników!

Poszukiwanie Bet

Napisanie powieści jest szalenie proste. Napisanie dobrej powieści jest bardzo trudne. Jak pisać opowiadania, tworzyć piękną poezję? Jak szlifować styl, konstruować postaci, angażować czytelnika? Te oraz inne dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Giwi

Poszukiwanie Bet

Post#41 » 25 mar 2013, o 23:59

Ktoś chętny na betowanie pierwszego rozdziału (3,5k) czegoś...? :D

Awatar użytkownika
Luśka
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Poszukiwanie Bet

Post#42 » 20 kwie 2013, o 15:19

Poszukuję bety na dłuższą metę. Na razie to coś, co chcę powierzyć, jest w trakcie tworzenia. Dlatego proponuję, żeby to było betowanie po jednym dwóch rozdziałach.  

Fanfiction potterowskie:) 

ktoś chętny?

Awatar użytkownika
damakarro
runiczny rapier
runiczny rapier

Poszukiwanie Bet

Post#43 » 20 kwie 2013, o 16:57

Luśka, jeżeli jeszcze nikogo nie masz mogę spróbować :)
,,Nie my, lecz nasza wrażliwość tu winna. Jesteśmy takimi, jakimi nas stworzono,,

Awatar użytkownika
i_am
Użytkownik nieaktywny

Poszukiwanie Bet

Post#44 » 20 kwie 2013, o 19:38

A może mnie ktoś oświecić, co to te Bety czy to nieodpowiednie miejsce na to? :)
I potser no seré el teu amic,  

ni tindré res a veure amb si ets o no ets feliç.

Awatar użytkownika
Luśka
scyzoryk
scyzoryk

Poszukiwanie Bet

Post#45 » 20 kwie 2013, o 19:49

i_am pisze:A może mnie ktoś oświecić, co to te Bety czy to nieodpowiednie miejsce na to? :)

Ja cię z uprzejmością oświecę. Beta to osoba, która analizuje, poprawia błędy i daje rady po przeczytaniu tekstu, wysłanego przez autora. Po prostu robi korektę. 

Chyba przydałoby się założyć w ogóle wątek na ten temat, bo to raczej nie miejsce na to :)

Awatar użytkownika
i_am
Użytkownik nieaktywny

Poszukiwanie Bet

Post#46 » 20 kwie 2013, o 22:01

Ach, czyli to co mam w podpisie to jest wierszowe betowanie? Ale ekstra!
I potser no seré el teu amic,  

ni tindré res a veure amb si ets o no ets feliç.

Awatar użytkownika
Luśka
scyzoryk
scyzoryk

Poszukiwanie Bet

Post#47 » 21 kwie 2013, o 09:12

w pewnym sensie tak.  

Możesz zostać profesjonalny poetyckim betą :)

Awatar użytkownika
Mrs Whisper
scyzoryk
scyzoryk

Poszukiwanie Bet

Post#48 » 28 kwie 2013, o 19:45

Poszukuję Bety cierpliwej, pomocnej i potrafiącej konstruktywnie krytykować, a także podsuwać inne rozwiązania, a także takiej, która zna się na psychologii postaci. Słowem - najlepszej Bety pod słońcem :D A tak na serio - kto byłby chętny zbetować miniaturkę zajmującą 5 stron w OpenOffice z fandomu HP? Szczegóły na PW.
"Tak, na to wygląda. Odbiło ci, zbzikowałaś, dostałaś fioła. Ale coś ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci" - Alicja w Krainie Czarów 

książkowo 2013: 14

Majka

Poszukiwanie Bet

Post#49 » 29 kwie 2013, o 21:22

A ja potrzebuję pomocy na jeden raz. Kogoś, kto sprawdziłby tłumaczenie Ruszaj na język angielski w moim wykonaniu. I poprawił, zdecydowanie. To przecież nie jest długie, ale w krytycznym stanie. Ktoś może coś? Prroszę! ;)

Awatar użytkownika
AngeSkye
scyzoryk
scyzoryk

Poszukiwanie Bet

Post#50 » 16 lip 2013, o 22:45

Witam. 

Poszukuję bety do opowiadania o tematyce trochę fantastycznej, trochę biblijnej ( oparcie na ks. Henocha ) z wątkami romansu. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, tym bardziej, że tekstu, jak do tej pory, nie ma wiele, a sama beta jest mi potrzebna tylko na krótki czas, góra dwa miesiące, jako zastępstwo :) 

Pozdrawiam

[center]Artysta jest twórcą piękna.[/center]

Awatar użytkownika
Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Poszukiwanie Bet

Post#51 » 17 lip 2013, o 12:50

W sumie mogę pomóc, choć z Biblią mam wspólnego tyle, co niegdyś w szkole, czyli niewiele, zaś jeśli chodzi o te dwa miesiące jako zastępstwo - mogę znikać na tydzień, dwa, ale to tylko raz zupełnie bez kontaktu. :) 

Jeśli chcesz wiedzieć, czy zachowuję poprawność, polecam zerknąć na jakieś moje teksty, żeby nie iść w ciemno.

Po prostu robię za zły charakter.

Joanna92
scyzoryk
scyzoryk

Poszukiwanie Bet

Post#52 » 26 cze 2014, o 15:28

Witam, poszukuje Bety, chwilowo jednorazowej ( nie wiem czy dam radę kontynuować). Piszę historie, która ma być jak najwierniejszym odwzorowaniem narodzin Chrystusa, tyle że wszystkie wydarzenia dzieją się w XXI wieku ponownie.. Potrzebuje więc osoby stosunkowo dobrze zaznajomionej z biblią i nieco z prawem.  

Objętość pracy - koło 20 stron.

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Poszukiwanie Bet

Post#53 » 19 lip 2014, o 20:21

Ziomki! Po raz pierwszy w życiu szukam bety! :D Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś supcio, kto pochyli się nad moim tekstem. Póki co nie jest on długi (7 stron Times New Romanem :D , czcionka 12, bez interlinii, 3060 wyrazów), jednakże będzie rósł zdrowo i, mam nadzieję, szybko - planuję dobić do 30, może 40 stron. Tematyka prosta i niewyszukana: trochę króla, trochę królowej, trochę księżniczki, lovestory, takie tam, pierdoły. :D Browar(y) dla chętnego!
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Stocado
lekki sztylet
lekki sztylet

Poszukiwanie Bet

Post#54 » 19 lip 2014, o 21:02

Jak jeszcze potrzebujesz kogoś to ja mogę zerknąć ;- )
"A WIĘC NAGOŚĆ TO TYLKO ZAGINIONE MIASTO…"

Ptakuba
lekki sztylet
lekki sztylet

Poszukiwanie Bet

Post#55 » 19 lip 2014, o 21:07

Cześć, szukam Beci. Sprawa dotyczy materii komiksu. Nie będzie to więc tekst prozaiczny, a raczej (wedle wyboru szanownej Betki) albo wypowiedzi z didaskaliami, albo podobna rozpiska, ale ułożona kadr po kadrze i plansza po planszy. Nie będzie się więc liczyć wartość literacka wszelkich didaskaliów, interpunkcja nie będzie ważna, a dialogi bohaterów będą momentami bardzo luźno potraktowane. Zamiast ścisłej korekty, potrzeba mi więc raczej oceny całości fabuły, konstrukcji postaci itp. - tym samym mile widziany byłby ktoś, kto chętnie by o tym zwyczajnie pogadał. Obiecuję, że nie będzie to robota bardzo angażująca czy wymagająca, bo jedną planszę ze średnio dziewięcioma panelami planuję publikować raz na tydzień, a w roku szkolnym prawdopodobnie jeszcze się to rozrzedzi - nie ma szans, żeby był z tym jakiś nawał pracy, bardziej liczy się dla mnie właśnie artystyczna rozmowa. Z góry dzięki :]

Wróć do „Jak pisać? Poradniki pisarskie i dyskusje”