Zachęcamy do czytania naszych poradników!

Aktualnie piszę o...

Nieco lżejszy temat na dzielenie się, o czym w tej chwili piszemy

Napisanie powieści jest szalenie proste. Napisanie dobrej powieści jest bardzo trudne. Jak pisać opowiadania, tworzyć piękną poezję? Jak szlifować styl, konstruować postaci, angażować czytelnika? Te oraz inne dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator
Zobacz teksty użytkownika:

Aktualnie piszę o...

Post#1 » 5 kwie 2015, o 21:43

Jak w tytule wątku. W zamyśle to taki troszkę lżejszy wątek, tak dla odmiany.
Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz  

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Kosteczek
runiczny rapier
runiczny rapier

Aktualnie piszę o...

Post#2 » 5 kwie 2015, o 21:50

Aktualnie z chłopakami piszemy scenario do vlogów (pozdro Gomola), serialu oraz teksty piosenek.
The words of the prophets are written on the subway walls.

Awatar użytkownika
jimmy.iovine
scyzoryk
scyzoryk

Aktualnie piszę o...

Post#3 » 12 kwie 2015, o 15:15

Ja zamierzam pisać legendę do szkoły, ale jeszcze nie zaczęłam i nie wiem co to będzie...

Konrad Mazur
lekki sztylet
lekki sztylet

Aktualnie piszę o...

Post#4 » 14 kwie 2015, o 15:07

tworzę fikcyjny dziennik fikcyjnego dziennikarza pracującego w lokalnej gazecie w byłym mieście wojewódzkim. Intymny, filozoficzny, kreatywny, śmieszny i smutny. 

Będę umieszczał tu fragmenty. Obecnie podaje go w częściach na moim literackim blogu

Awatar użytkownika
harleyquinn
lekki sztylet
lekki sztylet

Aktualnie piszę o...

Post#5 » 18 kwie 2015, o 12:00

Konrad Mazur pisze:Będę umieszczał tu fragmenty. Obecnie podaje go w częściach na moim literackim blogu

Mogłabym prosić o adres bloga? Chociażby w prywatnej wiadomości :)

[center]Why're you crying? Don't you know? Yes, I know exactly[/center]

Awatar użytkownika
Blackened
scyzoryk
scyzoryk

Aktualnie piszę o...

Post#6 » 29 kwie 2015, o 23:12

Obecnie piszę opowiadanie fantasy które roboczo zatytułowałem Banita. Będzie to opowieść o człowieku, który chciał zabić króla o wyjątkowo rozwiniętej manii prześladowczej. Będzie ono dość specyficzne, bo to opowiadanie w formie opowiadania wewnątrz opowiadania.  

[A nawet znajdzie się i trzeci stopień (Mam nadzieję że nadążycie): historia opowiadana ustami bohatera opowiadania, opowiadanego przez innego bohatera]

http://www.blackenedbooks.blogspot.pl 

Zapraszam na mojego bloga poświęconego literaturze :)

Awatar użytkownika
NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Aktualnie piszę o...

Post#7 » 14 maja 2015, o 19:27

Projektuję właśnie pewnego typu książkę, która miała być z początku trylogią, lecz okazało się, że tych historii nie da się rozwinąć na więcej niż 150 stron. W takim wypadku wymyśliłam, że ogólnym tytułem będzie coś w stylu: Kroniki wariatkowa (trochę mnie nie przekonuje ta nazwa), a w środku znajdą się trzy opowiadania. Pierwsze: Krzyk rozpaczy na marginesie o schizofrenii. Drugie: Youtube i tu oddałabym mój składzik Harrego Pottera (przeginam) za rozmowę z kilkoma popularnymi youtuberami. Trzecie opowiadanie: Pan Słońce. Najbardziej dziwny, pokręcony i chory sen jaki kiedykolwiek miałam.
"Today is a beautiful sun and my cat likes to chase little, red balls." ~Mr. Sun

Awatar użytkownika
Lampart
scyzoryk
scyzoryk

Aktualnie piszę o...

Post#8 » 18 maja 2015, o 21:30

Mam kilka powieści jednak obecnie pracuję nad jedną o roboczym tytule OBSESJA - Do stworzenia jej skłoniły mnie wydarzenia jakie miały miejsce na terenie pewnej gminy w powiecie wejherowskim w miejscowości co to mlekiem i miodem jak to w Polsce mówią płynie, dokąd przybyłem z zupełnie innego kraju, z zupełnie innego świata, z powodów o których w tym miejscu, teraz, ze zrozumiałych względów nie napiszę.Wydarzenia te czasami dramatyczne, zmieniły sposób postrzegania świata i ludzi. Nazwiska oraz inne cechy umożliwiające identyfikację zdarzeń i osób zostały zmienione. Jakakolwiek inna zbieżność jest przypadkowa. 

Roboczy tytuł powieści to „Robinson Crusoe XXI wieku” choć być może czytając niejeden uzna, że bliżej tu do Kandyda Voltaire’a niż do synonimu rozbitka zdanego na własne siły jakiego stworzył Defoe. 

Bohater z nieznanych dla czytelnika powodów ucieka od cywilizacji i zaczyna ukrywać się w domu, który stoi w środku lasu. Jednak nie udaje mu się wyalienować całkowicie z miejskiego środowiska. Do jego leśnej głuszy docierają duchy przeszłości. Pojawia się kobieta i kilkunastoletni chłopiec. Pomiędzy chłopcem, a mężczyzną rodzi się niechciana nić sympatii. Sytuacja staje się zagadkowa. Ktoś obserwuje dom...kim jest tajemniczy nieznajomy... 

Całość udostępniam na swojej stronie.

Awatar użytkownika
Hanna Greń
Wydany pisarz

Aktualnie piszę o...

Post#9 » 22 lip 2015, o 12:52

Aktualnie piszę powieść kryminalno-obyczajową, noszącą tytuł "I choćbym szedł doliną ciemną". Jest to trzecia część cyklu o wiślańskich policjantach.
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Aktualnie piszę o...

Post#10 » 24 lip 2015, o 18:39

Przemyślenia o cmentarzach.

Awatar użytkownika
Daniel
Użytkownik nieaktywny

Aktualnie piszę o...

Post#11 » 24 lip 2015, o 19:18

Aktualnie piszę powieść fantastyczną, której główny bohater jest dzieciakiem diabła. A drugim tekstem jest opowiadanie postapokaliptyczne, z tajemniczym kryształem wypaczającym ludzkie umysły w roli głównej. 

Tytuły to: 

Bękart 

Krew na ostrzu

"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany" 

Carlos Ruiz Zafón 

Nie lubię językowego nazizmu. Życie jest po to, żeby uczyć się na błędach.

Awatar użytkownika
Vercenvard
scyzoryk
scyzoryk

Aktualnie piszę o...

Post#12 » 27 lip 2015, o 17:48

Tłukę opowiadania - na zmianę cyberpunk (cykl Polis-7, pierwsze "Iris" gotowe, drugiego mam połowę, jeszcze bez tytułu) i fantasy (powiązane z Navaerreidem).

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Aktualnie piszę o...

Post#13 » 27 lut 2017, o 00:11

Ostatnio pisanie przychodzi mi bardzo łatwo. Tworzę dwa horrory. Pierwszy to kontynuacja i jest to mieszanka kryminału, horroru i komedii, a przynajmniej taką mam nadzieję. Opowiada o grupie nastolatków, która musi zmierzyć się z seryjnym mordercą. Dzisiaj skończyłem pisać rozdział drugi. Nazywa się "Slasher".  

Drugie opowiadanie jest dla mnie sporym wyzwaniem, bo chcę stworzyć poważną historię i jest to o tyle trudne, że zwykle piszę rzeczy komediowe. Ten drugi projekt opowiada o teatrze, na który została rzucona klątwa i nawet kilka dni temu pytałem tutaj o jakieś narzędzie zbrodni dla upiora. Wczoraj udało mi się ukończyć rozdział pierwszy. Tytuł to "Kronika Grozy 2. Teatr". 

To tyle. W tym roku poświęcę się pisaniu tych dwóch tytułów, a potem się zobaczy.

Obrazek

Awatar użytkownika
Hanna Greń
Wydany pisarz

Aktualnie piszę o...

Post#14 » 27 lut 2017, o 01:02

„Ostatnia róża” będzie powieścią obyczajową z wątkiem kryminalnym.  

Napisałam kiedyś opowiadanie (nawet je tutaj opublikowałam) i niedawno doradzono mi, żebym użyła go jako prologu do powieści. I tak właśnie uczyniłam. :)

Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Shiloh
lekki sztylet
lekki sztylet

Aktualnie piszę o...

Post#15 » 23 kwie 2017, o 00:24

Powieść fantasy z wątkiem kryminalnym, którą chce rozwinąć na co najmniej trzy tomy i mam gotowe Harry Potter Fan Fiction. Jedno i drugie publikuję na bieżąco na Artefaktach.
Miej nadzieję na najlepsze, szykuj się na najgorsze. - Jack Reacher

Wróć do „Jak pisać? Poradniki pisarskie i dyskusje”