Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”! Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Aktualnie piszę o...

Dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Aktualnie piszę o...

Post#1 » 5 kwie 2015, o 21:43

Jak w tytule wątku. W zamyśle to taki troszkę lżejszy wątek, tak dla odmiany.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Kosteczek
runiczny rapier
runiczny rapier

Aktualnie piszę o...

Post#2 » 5 kwie 2015, o 21:50

Aktualnie z chłopakami piszemy scenario do vlogów (pozdro Gomola), serialu oraz teksty piosenek.
The words of the prophets are written on the subway walls.

jimmy.iovine
scyzoryk
scyzoryk

Aktualnie piszę o...

Post#3 » 12 kwie 2015, o 15:15

Ja zamierzam pisać legendę do szkoły, ale jeszcze nie zaczęłam i nie wiem co to będzie...

Konrad Mazur
lekki sztylet
lekki sztylet

Aktualnie piszę o...

Post#4 » 14 kwie 2015, o 15:07

tworzę fikcyjny dziennik fikcyjnego dziennikarza pracującego w lokalnej gazecie w byłym mieście wojewódzkim. Intymny, filozoficzny, kreatywny, śmieszny i smutny.
Będę umieszczał tu fragmenty. Obecnie podaje go w częściach na moim literackim blogu
https://konradmazur1.wordpress.com
autor książki "Zaczęło się w Radomiu"

harleyquinn
lekki sztylet
lekki sztylet

Aktualnie piszę o...

Post#5 » 18 kwie 2015, o 12:00

Konrad Mazur pisze:Będę umieszczał tu fragmenty. Obecnie podaje go w częściach na moim literackim blogu

Mogłabym prosić o adres bloga? Chociażby w prywatnej wiadomości :)
[center]Why're you crying? Don't you know? Yes, I know exactly[/center]

Blackened
scyzoryk
scyzoryk

Aktualnie piszę o...

Post#6 » 29 kwie 2015, o 23:12

Obecnie piszę opowiadanie fantasy które roboczo zatytułowałem Banita. Będzie to opowieść o człowieku, który chciał zabić króla o wyjątkowo rozwiniętej manii prześladowczej. Będzie ono dość specyficzne, bo to opowiadanie w formie opowiadania wewnątrz opowiadania.

[A nawet znajdzie się i trzeci stopień (Mam nadzieję że nadążycie): historia opowiadana ustami bohatera opowiadania, opowiadanego przez innego bohatera]
http://www.blackenedbooks.blogspot.pl
Zapraszam na mojego bloga poświęconego literaturze :)

NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Aktualnie piszę o...

Post#7 » 14 maja 2015, o 19:27

Projektuję właśnie pewnego typu książkę, która miała być z początku trylogią, lecz okazało się, że tych historii nie da się rozwinąć na więcej niż 150 stron. W takim wypadku wymyśliłam, że ogólnym tytułem będzie coś w stylu: Kroniki wariatkowa (trochę mnie nie przekonuje ta nazwa), a w środku znajdą się trzy opowiadania. Pierwsze: Krzyk rozpaczy na marginesie o schizofrenii. Drugie: Youtube i tu oddałabym mój składzik Harrego Pottera (przeginam) za rozmowę z kilkoma popularnymi youtuberami. Trzecie opowiadanie: Pan Słońce. Najbardziej dziwny, pokręcony i chory sen jaki kiedykolwiek miałam.
"Today is a beautiful sun and my cat likes to chase little, red balls." ~Mr. Sun

Lampart
scyzoryk
scyzoryk

Aktualnie piszę o...

Post#8 » 18 maja 2015, o 21:30

Mam kilka powieści jednak obecnie pracuję nad jedną o roboczym tytule OBSESJA - Do stworzenia jej skłoniły mnie wydarzenia jakie miały miejsce na terenie pewnej gminy w powiecie wejherowskim w miejscowości co to mlekiem i miodem jak to w Polsce mówią płynie, dokąd przybyłem z zupełnie innego kraju, z zupełnie innego świata, z powodów o których w tym miejscu, teraz, ze zrozumiałych względów nie napiszę.Wydarzenia te czasami dramatyczne, zmieniły sposób postrzegania świata i ludzi. Nazwiska oraz inne cechy umożliwiające identyfikację zdarzeń i osób zostały zmienione. Jakakolwiek inna zbieżność jest przypadkowa.
Roboczy tytuł powieści to „Robinson Crusoe XXI wieku” choć być może czytając niejeden uzna, że bliżej tu do Kandyda Voltaire’a niż do synonimu rozbitka zdanego na własne siły jakiego stworzył Defoe.

Bohater z nieznanych dla czytelnika powodów ucieka od cywilizacji i zaczyna ukrywać się w domu, który stoi w środku lasu. Jednak nie udaje mu się wyalienować całkowicie z miejskiego środowiska. Do jego leśnej głuszy docierają duchy przeszłości. Pojawia się kobieta i kilkunastoletni chłopiec. Pomiędzy chłopcem, a mężczyzną rodzi się niechciana nić sympatii. Sytuacja staje się zagadkowa. Ktoś obserwuje dom...kim jest tajemniczy nieznajomy...

Całość udostępniam na swojej stronie.

Hanna Greń
Wydany pisarz

Aktualnie piszę o...

Post#9 » 22 lip 2015, o 12:52

Aktualnie piszę powieść kryminalno-obyczajową, noszącą tytuł "I choćbym szedł doliną ciemną". Jest to trzecia część cyklu o wiślańskich policjantach.
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Aktualnie piszę o...

Post#10 » 24 lip 2015, o 18:39

Przemyślenia o cmentarzach.

Wróć do „Jak pisać?”