Aktualnie piszę o...

Dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

Aktualnie piszę o...

Post#11 » 3 years temu (24 lip 2015, o 19:18)

Aktualnie piszę powieść fantastyczną, której główny bohater jest dzieciakiem diabła. A drugim tekstem jest opowiadanie postapokaliptyczne, z tajemniczym kryształem wypaczającym ludzkie umysły w roli głównej.

Tytuły to:
Bękart
Krew na ostrzu
"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany"
Carlos Ruiz Zafón

Nie lubię językowego nazizmu. Życie jest po to, żeby uczyć się na błędach.

Vercenvard
scyzoryk
scyzoryk

Aktualnie piszę o...

Post#12 » 3 years temu (27 lip 2015, o 17:48)

Tłukę opowiadania - na zmianę cyberpunk (cykl Polis-7, pierwsze "Iris" gotowe, drugiego mam połowę, jeszcze bez tytułu) i fantasy (powiązane z Navaerreidem).

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Aktualnie piszę o...

Post#13 » 1 year temu (27 lut 2017, o 00:11)

Ostatnio pisanie przychodzi mi bardzo łatwo. Tworzę dwa horrory. Pierwszy to kontynuacja i jest to mieszanka kryminału, horroru i komedii, a przynajmniej taką mam nadzieję. Opowiada o grupie nastolatków, która musi zmierzyć się z seryjnym mordercą. Dzisiaj skończyłem pisać rozdział drugi. Nazywa się "Slasher".
Drugie opowiadanie jest dla mnie sporym wyzwaniem, bo chcę stworzyć poważną historię i jest to o tyle trudne, że zwykle piszę rzeczy komediowe. Ten drugi projekt opowiada o teatrze, na który została rzucona klątwa i nawet kilka dni temu pytałem tutaj o jakieś narzędzie zbrodni dla upiora. Wczoraj udało mi się ukończyć rozdział pierwszy. Tytuł to "Kronika Grozy 2. Teatr".
To tyle. W tym roku poświęcę się pisaniu tych dwóch tytułów, a potem się zobaczy.
Obrazek

Hanna Greń
Wydany pisarz

Aktualnie piszę o...

Post#14 » 1 year temu (27 lut 2017, o 01:02)

„Ostatnia róża” będzie powieścią obyczajową z wątkiem kryminalnym.
Napisałam kiedyś opowiadanie (nawet je tutaj opublikowałam) i niedawno doradzono mi, żebym użyła go jako prologu do powieści. I tak właśnie uczyniłam. :)
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Shiloh
lekki sztylet
lekki sztylet

Aktualnie piszę o...

Post#15 » 1 year temu (23 kwie 2017, o 00:24)

Powieść fantasy z wątkiem kryminalnym, którą chce rozwinąć na co najmniej trzy tomy i mam gotowe Harry Potter Fan Fiction. Jedno i drugie publikuję na bieżąco na Artefaktach.
Miej nadzieję na najlepsze, szykuj się na najgorsze. - Jack Reacher

Shiloh
lekki sztylet
lekki sztylet

Aktualnie piszę o...

Post#16 » 1 year temu (4 maja 2017, o 19:14)

Niedługo kończę przesyłać minipowieść "Prawda o Harrym". Rozdział szósty powieści "Z daleka" pojawi się na stronie już wkrótce. Planuję tu też umieścić powstającą (na razie jedynie w moim umyśle) opowieść grozy "Wysoko w górach").
Miej nadzieję na najlepsze, szykuj się na najgorsze. - Jack Reacher

Neleefallen
scyzoryk
scyzoryk

Aktualnie piszę o...

Post#17 » 1 year temu (4 maja 2017, o 19:27)

O życiu w Niemczech, a właściwie o losach pewnej Niemki. Coś na kształt krótkich opowiadań-rozdziałów, mam większość opracowane, ale brak mi pomysłu, w którym miejscu zakończyć jej historie.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Aktualnie piszę o...

Post#18 » 1 year temu (4 maja 2017, o 19:35)

Skoro historia sama nie sugeruje Ci końca, to może nie kończ na razie. :)
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Neleefallen
scyzoryk
scyzoryk

Aktualnie piszę o...

Post#19 » 1 year temu (4 maja 2017, o 19:54)

Do końca mam bardzo daleko, ale zastanawiam się, jaki etap najlepiejnuwieczni książkę :D

Kusy
lekki sztylet
lekki sztylet

Aktualnie piszę o...

Post#20 » 1 year temu (5 maja 2017, o 12:21)

Obecnie piszę o tym, jak (moim zdaniem) wyglądałby świat, gdyby w jednej chwili zniknęły wszystkie kobiety...

Wróć do „Jak pisać?”