Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Redaktor i upierdliwiec w jednym

Dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Fenrir
redaktor prowadzący Fantazmatów

Post#1 » 23 lip 2015, o 20:36

Przybyłem, zobaczyłem, zaoferowałem. Od jakiegoś czasu zajmuję się zawodowo redakcją tekstów (samouk, raczej redakcja merytoryczna, zatem nie spodziewajcie się zrobienia korekty) i marketingiem w wydawnictwie. Nie wiem, ilu osobom przyda się moja pomoc, ale zostawiam zatem tutaj namiary - jeśli ktoś będzie czegoś potrzebował, to najlepiej zostawić krótką informację + link w tym temacie. Nie obiecuję, że będę miał na to zawsze czas, ale ile dam radę, tyle postaram się pomóc.

PS. Najchętniej fantastyka, unikam jak ognia tekstów, które mają być z założenia "artystyczne".

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#2 » 23 lip 2015, o 21:51

Na pierwszy ogień polecam do wybebeszania siebie: viewtopic.php?f=84&t=2352. Tyle że tekst nie jest pierwszej świeżości, więc zrozumiem, jeżeli nie będziesz chciał poświęcić czasu starociowi ;))
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#3 » 25 kwie 2017, o 13:53

Fantastyka *.* Wrzucam swój, stary, wczoraj/dzisiaj odświeżony i poprawiony: viewtopic.php?f=84&t=4490
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Wróć do „Jak pisać?”