Zachęcamy do czytania naszych poradników!

Z siecią na wenę

Wszystko, co karmi wenę

Napisanie powieści jest szalenie proste. Napisanie dobrej powieści jest bardzo trudne. Jak pisać opowiadania, tworzyć piękną poezję? Jak szlifować styl, konstruować postaci, angażować czytelnika? Te oraz inne dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator
Zobacz teksty użytkownika:

Re: Z siecią na wenę

Post#41 » 14 cze 2010, o 11:00

A na mnie działa deszcz, najlepiej ulewa, i zapach mokrej ziemi - teraz zauważyłam.
Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz  

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Ishie
scyzoryk
scyzoryk

Post#42 » 14 cze 2010, o 19:45

Mam podobnie. Za oknem burza, zapach deszczu, a mi się wreszcie udało zebrać. Po paru miesiącach przerwy, warto dodać.

Awatar użytkownika
Beatrice
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#43 » 14 cze 2010, o 22:05

Ishie pisze:Za oknem burza, zapach deszczu, a mi się wreszcie udało zebrać.

BĘDZIE CHIKACHEV!!! :twisted:  

Ekhm. 

Dobrze macie, że Was warunki atmosferyczne w stany twórczej ekstazy wprowadzają. Zmiana klimatu jest po Waszej stronie :D

i'm killing time with a timebomb

Awatar użytkownika
Ishie
scyzoryk
scyzoryk

Post#44 » 15 cze 2010, o 15:47

Beaś pisze:BĘDZIE CHIKACHEV!!! :twisted:

Uwielbiam wiwaty fanów. :D

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#45 » 5 mar 2011, o 11:08

Na razie nie mam problemów z weną, to dziwne :shock: Ale za to muszę pisać, gdy z kimś gadam na gg, to niemałe ograniczenie, gdy wszyscy jeszcze śpią albo już śpią :D
Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz  

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Giwi

Post#46 » 5 mar 2011, o 18:14

Oeone pisze:Na razie nie mam problemów z weną, to dziwne :shock: Ale za to muszę pisać, gdy z kimś gadam na gg, to niemałe ograniczenie, gdy wszyscy jeszcze śpią albo już śpią :D

Mam tak samo. Kiedy gadam z moją przyjaciółką na skypie, to prawie zawsze mam wenę O_O A jak jej nie ma, to od razu nie chce mi się pisać :D

Wodniczka

Z siecią na wenę

Post#47 » 2 wrz 2012, o 11:11

Karmią mą wenę i inspirują jakieś nowe słówka, nowo poznany styl u autorów, filmy, ale oczywiście przede wszystkim muzyka. 

Jak muszę się zamulić, włączam Velvet Underground, Niravana, coś lekkiego? Edward Sharpe, coś poprawiającego humor? Beatelsi, Sadaka , Mungo Jerry, Koniec Świata, Kabanos.  

No i co tu dłużej pisać...po prostu się pisze 8)

Awatar użytkownika
i_am
Użytkownik nieaktywny

Z siecią na wenę

Post#48 » 20 sty 2013, o 19:27

Miałem w życiu jeden jedyny produktywny okres, kiedy wręcz srałem weną. Autentycznie - była niedziela, przez 4 godziny siedziałem i przelewałem wszystkie myśli do zeszytu. I właściwie moja wena przychodzi przebłyskami.  

A co jej pomaga przyjść... właściwie nie wiem. O.o

I potser no seré el teu amic,  

ni tindré res a veure amb si ets o no ets feliç.

Awatar użytkownika
Sigil
lekki sztylet
lekki sztylet

Z siecią na wenę

Post#49 » 21 sty 2013, o 15:07

Najwięcej dają mi sny, oraz stany w półśnie, gdy pojawiają się wizję hipnagogiczne. Umysł idzie wtedy innym torem, świadomość jest inna. Widzę wtedy często obrazy, które później zaczynają się opowiadać same, gdy piszę. 

Dużo też daje siedzenie w ciemności i ciszy. To jest jak słuchanie ciemności i tego co z niej przychodzi. Dobre są metody deprywacji sensorycznej. Eksperymentuje także często z odmiennymi stanami świadomości, osiąganymi za pomocą różnych metod (od medytacji do transu).

Nawet bestia najgorsza ma trochę litości. Lecz ja jej nie mam, więc nie jestem bestią. 

Sigil of Scream

Awatar użytkownika
AngeSkye
scyzoryk
scyzoryk

Z siecią na wenę

Post#50 » 29 kwie 2019, o 10:49

Mi życiodajną siłę, zwaną weną, daje, przede wszystkim, muzyka i rozmowy z koleżanką. Często wyżywam się na kartce papieru, kiedy jestem zła czy rozgoryczona - teksty wychodzą prawdziwie, dzięki emocjom w nim zawartym. Dodać do tego pyszną kawę z karmelem i cynamonem, a nie oderwie się mnie od pisania (: Czasem jednak najlepszym kompanem w tworzeniu jest samotność, cisza i widok na to, co dzieje się na zewnątrz, niby tak blisko, ale wszystko, co dzieje się w ludzkich umysłach pozostaje dla ciebie zagadką.
[center]Artysta jest twórcą piękna.[/center]

Awatar użytkownika
Alchemik
gladius tytanów
gladius tytanów

Z siecią na wenę

Post#51 » 30 kwie 2019, o 12:24

Moja wena to urocza, bądź zgryźliwa poetka z daleka. 

Urocza, bo tak ją sobie wyobrażam. 

To nawet nieistotne. Chodzi o to, żebym miał dla kogo pisać. 

Wiem, że nie piszę dla siebie. 

Piszę dla Was, ale wygodniej mi skupiać światło przez soczewkę weny. 

Jeżeli nosi okulary, to nawet przez kilka soczewek. Wtedy sięgam gwiazd.

Wróć do „Jak pisać? Poradniki pisarskie i dyskusje”