Problemy techniczne

Dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
John Drake
scyzoryk
scyzoryk

Problemy techniczne

Post#41 » 29 gru 2014, o 21:14

Wybaczcie mi archeologię forumową. Piszę sobie oto fanfiction w świecie Doctora Who i napotkałem na przeszkodę: jak protegowany może zwrócić się z wielkim szacunkiem do nauczyciela? Gdyby to nie było DW, bez chwili zastanowienia rąbnąłbym tam "mistrzu", ale tu z oczywistych przyczyn taki zwrot nie wchodzi w grę.
[center]Zawsze wierzyłem w głupców. Moi przyjaciele nazywają to wiarą w samego siebie. [/center]

teszka
lekki sztylet
lekki sztylet

Problemy techniczne

Post#42 » 24 sie 2015, o 14:17

Mnie z kolei bardzo nie pasuje ten fragment, a w szczególności jego koniec.
Mam neutralny stosunek do czytania; nie jest to dla mnie żadna forma rozrywki czy relaksu. Nie „odrywam się od rzeczywistości”, kiedy czytam. Robię to tylko po to, aby nie odstawać od reszty. Z reguły czytanie idzie mi całkiem sprawnie, jednak „Alchemik”… Stek pseudofilozoficznego chłamu – pisze jedna z czytelniczek (...)
I właśnie nie pasuje mi tutaj to "jednak Alchemik..." Takie totalnie z dupy, mam wrażenie, że strasznie to brzmi, ale nie wiem, jak mam to ugryźć. Jak zaznaczyć, że bohaterka nie ma siły na tego nieszczęsnego pasterza Santiago? ;_; ;_;
Z góry ślicznie dziękuję za pomoc! *.*

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Problemy techniczne

Post#43 » 24 sie 2015, o 15:14

Może:
,,jednak Alchemik to betonowa ściana której nie dałam rady przebić..."
,,jednak przy Alchemiku ręce mi opadły, a oczy odmówiły posłuszeństwa..."
,,jednak Alchemik był ponad moje siły i granice tolerancji do grafomanii autora..."
,,ale Alchemik sprawił, że porzuciłam książki na długo..."
,,lecz przy lekturze Alchemika utknęłam na tak długo, że bakterie w mojej umywalce wynalazły koło, nim zdążyłam przeczytać chociaż rozdział..."
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

teszka
lekki sztylet
lekki sztylet

Problemy techniczne

Post#44 » 24 sie 2015, o 15:16

TROLOLOLOLO. TO BYŁO TAKIE PROSTE! DZIĘKI MAKS :serce:

Wróć do „Jak pisać?”