Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Problemy techniczne

Dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Problemy techniczne

Post#1 » 9 sie 2011, o 21:31

Drzwi na samym jego końcu otworzył kopniakiem, a kiedy wtargnął do środka, zobaczył, jak mechanizm kuszy zwalnia bełt. - co z tym zdaniem jest nie tak? Błagam, pomocy!

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: Kącik porad

Post#2 » 9 sie 2011, o 21:59

Oj, zamieszane. Domyślam się, że chodzi o drzwi na końcu korytarza, mam takie propozycje na składowe zdania:
1a Gdy doszedł do jego końca, kopnięciem otworzył drzwi.
1b Ostatnie drzwi otworzył kopniakiem/kopnięciem.
2a Dopiero, gdy wtargnął do środka, zobaczył mechanizm kuszy, który właśnie zwalniał bełt
2b ... zobaczył, jak mechanizm kuszy zwalnia bełt.

Jest pewnie wiele innych możliwości napisania tego inaczej, by zachować sens :D Te pewnie lepiej nie brzmią, ale chyba są zjadliwsze. No i nie wiem, czy zdążyłby zobaczyć kuszę, pewnie poczułby bełt np. na środku czoła (choć pewnie umarłby od razu), więc zastanawiałabym się też nad logiką :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#3 » 9 sie 2011, o 22:25

Logika jest, bo w zdaniu chodzi o Hadriana, Twojego ulubionego elfa, który jest mega-hiper-faken-bardzo-szybki ;D dziękuję za pomoc, jesteś wielka, a za preceptorów nie ma za co. Swoją drogą, fajne słowo xd.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#4 » 9 sie 2011, o 22:48

Tak myślałam, że o niego chodzi :D W każdym opowiadaniu/powieści musi być postać-przekoks, w chwaście teraz dopiero piszę o swojej ulubionej, muahah.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#5 » 30 sie 2011, o 16:42

Oni podobnie jak młody Carter trzymali się na dystans, nie chcąc zostać zaszufladkowani.
Co jest z tym zdaniem nie tak? ;c

Awatar użytkownika
Camenne

Post#6 » 30 sie 2011, o 19:33

Hm, wpadło mi do głowy coś w stylu "Mieli (opcjonalnie przymiotnik) wspólną cechę - trzymali się na dystans, byleby uniknąć zaszufladkowania", ale też chyba nie brzmi najlepiej :|

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#7 » 30 sie 2011, o 19:38

Onku, cudna jesteś! Brzmi o wiele lepiej niż ten mój słowny potwór ;D

Awatar użytkownika
Camenne

Post#8 » 30 sie 2011, o 19:43

O, to nie ma za co :D

Ptakuba
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#9 » 1 wrz 2011, o 11:13

Myślę że mechanizm kuszy bardziej rozpędza bełt niż go zwalnia. Wyrzuca, wystrzeliwuje, coś w tym stylu, ale nie zwalnia.

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#10 » 1 wrz 2011, o 14:24

Cenna uwaga, dziękuję.

Wróć do „Jak pisać?”