Zachęcamy do czytania naszych poradników!

Dziennik Literacki

Napisanie powieści jest szalenie proste. Napisanie dobrej powieści jest bardzo trudne. Jak pisać opowiadania, tworzyć piękną poezję? Jak szlifować styl, konstruować postaci, angażować czytelnika? Te oraz inne dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Awatar użytkownika
zapachmaciejki
lekki sztylet
lekki sztylet
Zobacz teksty użytkownika:

Dziennik Literacki

Post#1 » 25 cze 2019, o 00:29

"Dziennik jest poligonem i laboratorium, jest miejscem, gdzie wolno ci sprawdzić każdą pisarską hipotezę; w dzienniku możesz zaczynać nowe opowiadania, eseje, wiersze czy reportaże; gdy będziesz chciał porozmawiać z kimś równie jak ty inteligentnym – dziennik także tu nie zawiedzie. " 

Czytam właśnie wykład i zastanawiam się czy WY - zaawansowani poeci i prozaicy prowadzicie dziennik?  

Wydaje mi się, że jest to bardzo przydatne. Sama mam kilka niedokończonych prac i pomysłów i może warto trzymać je w jednym folderze...  

Jak to jest u Was?

Kawka
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Dziennik Literacki

Post#2 » 26 cze 2019, o 21:31

Zachęciłaś mnie do założenia takiego właśnie dziennika literackiego. Nie wiem tylko jak się do tego dzieła zabrać?

Awatar użytkownika
Alchemik
gladius tytanów
gladius tytanów

Dziennik Literacki

Post#3 » 27 cze 2019, o 18:39

Maciejko inspirująca i przepięknie pachnąca. 

I ja zastanawiam się, czy nie założyć takiego dziennika. 

Obym miał w nim co opisywać. 

Tym bardziej, że moje myśli i działania prowadzące do aktów twórczych bywają niekiedy bardzo intymne. 

A ja jestem typem dalekim od ekshibicjonizmu. Wręcz przeciwnie; jestem wstydliwy i nieśmiały.

Awatar użytkownika
kresowa pani
Wydany pisarz

Dziennik Literacki

Post#4 » 27 cze 2019, o 19:24

Najlepiej poczytać sobie inne, wydane drukiem, literackie dzienniki. Później skonfrontować z własnymi odczuciami i preferencjami. Albo po prostu: zacząć pisać do siebie (co)dzienne listy. Rozmaite są formy takich diariuszy. 

Literatura przez małe "l" bywa często bardziej kreatywna oraz autentyczna od tej napuszonej, w siebie zasłuchanej / zaczytanej jak na przykład ów słynny "Rok myśliwego" 8-)

Sobą jestem :-D

Awatar użytkownika
Alchemik
gladius tytanów
gladius tytanów

Dziennik Literacki

Post#5 » 27 cze 2019, o 20:03

Niezły pomysł z tymi listami do samego siebie. 

Chyba tak zacznę. 

A jak się dalej potoczy? 

W końcu ma się tę wyobraźnię. 

A i tak czuje się jak uczniak. 

I to jest dobre. 

Dawno się tak nie czułem.

Wróć do „Jak pisać? Poradniki pisarskie i dyskusje”