Rozterka pretendenta do bycia twórcą

Nie wiesz, jak ugryźć pewien temat? Masz problem z pisownią, zapisem dialogów, ortografią, zasadami interpunkcji, nie jesteś pewien, gdzie postawić przecinki, a gdzie nie? Pogotowie literackie w sprawach prostych i tych bardziej złożonych. Zadaj swoje pytanie!
NieWidzePowodu
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Post#1 » 17 lis 2019, o 23:16

Witam wszystkich użytkowników forum, mam proste pytanie, które nurtuje mnie od czasu kiedy napisałem pierwszy wiersz do szuflady. Mam aż albo dopiero 22 lata, pisać zaczynałem w technikum kilka lat temu, później odłożyłem to na kilka lat. Aktualnie wracam i powróciły moje rozterki. Czy jako wciąż młody niedoświadczony życiem autor mogę w swoich tekstach choćby w najmniejszym stopniu wskazywać czytelnikowi jakiś kierunek życia, w którym powinien dążyć. Posłużę się skrajnym przykładem, wymyślonym na potrzeby wizualizacji. Piszę wiersz o narkotykach, w którym wypowiadam się skrajnie negatywnie, przestrzegam. Opowiadam skrajne historie, które wydarzyły się naprawdę, ale jednocześnie pisząc to nie mam pewności, że mam rację. Nigdy nic nie brałem, przebywałem tylko z ludźmi widziałem ich zachowania, ale jakie mam prawo ich osądzać i mówić, że popełniają błędy. Inny przykład, pod wpływem rozstania będę propagował idee poligamii co w moim egoistycznym podejściu może spowodować, że mój czytelnik po przeczytaniu tekstu zacznie się zastanawiać nad zaprzepaszczeniem długoletniego związku. 

W skrócie, czy jako młoda osoba mam prawo do opiniowania na tematy, na które nie znam poprawnej odpowiedzi a nawet czy powinienem się wypowiadać na tematy, na które nikt jeszcze nie odpowiedział?

Awatar użytkownika
Marian
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu
Zobacz teksty użytkownika:

Post#2 » 18 lis 2019, o 20:07

NieWidzePowodu pisze:W skrócie, czy jako młoda osoba mam prawo do opiniowania na tematy, na które nie znam poprawnej odpowiedzi a nawet czy powinienem się wypowiadać na tematy, na które nikt jeszcze nie odpowiedział?

Jerzy Stuhr kiedyś śpiewał: "Śpiewać każdy może,  

trochę lepiej lub trochę gorzej." 

Dlatego uważam, że każdy może sie wypowiadać o czym chce.

Wróć do „Pogotowie literackie”