"Notes młodej pisarki"

Napisanie powieści jest szalenie proste. Napisanie dobrej powieści jest bardzo trudne. Jak pisać opowiadania, tworzyć piękną poezję? Jak szlifować styl, konstruować postaci, angażować czytelnika? Te oraz inne dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Awatar użytkownika
interlokutorka
runiczny rapier
runiczny rapier
Zobacz teksty użytkownika:

"Notes młodej pisarki"

Post#1 » 14 lut 2020, o 22:02

...autorstwa Ewy Nowak. Dzisiaj wyłapałam tę książkę w Empiku.  

Co prawda przerobiłam dopiero kilka pierwszych stronic, a już mi się to podoba.  

Są fajne zadania, porady, a nawet pewien test, który uświadomi Ci, czy powinnaś być pisarką, czy nie, i uświadomi Ci kilka innych rzeczy. 

Czy ktoś z Was miał już styczność z tą książką? Mimo że jest adresowana do płci pięknej i w Empiku stoi na półce dla pozycji przeznaczonych dla młodzieży?

Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna

"Notes młodej pisarki"

Post#2 » 14 lut 2020, o 23:16

Nie czytałam i nie słyszałam o samej autorce, ale patrząc na jej dorobek myślę, że pewnie część rad będzie przydatna dla młodych piszących.  

Test, czy ktoś może być pisarzem, akurat brzmi absurdalnie, ale jeśli to jest skierowane dla młodzieży, to pewnie jest pół żartem, pół serio, i w takiej formie może mieć jaaakiś sens.

Awatar użytkownika
Zdzisław
magiczna kosa
magiczna kosa

"Notes młodej pisarki"

Post#3 » 14 lut 2020, o 23:38

Chyba Cam ma rację (w ostatnim zdaniu). 

PS.Sam się dokształcam co do pisania. Wszelkie warsztaty pisarskie... hmm... dla mnie to trochę pic na wodę. Może niektórych nauczy jako takiego warsztatu, ale nic więcej. Albo ten, co pisze, ma to "coś", albo nie ma.Twórca a rzemieślnik...

Awatar użytkownika
interlokutorka
runiczny rapier
runiczny rapier

"Notes młodej pisarki"

Post#4 » 14 lut 2020, o 23:48

Cam, nie wydaje mi się by to było żartobliwie.

Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna

"Notes młodej pisarki"

Post#5 » 14 lut 2020, o 23:53

Nie widziałam, więc się nie wypowiem, ale tym dziwniej, jeżeli to jest na poważnie, bo generalnie traktowanie w ten sposób zerojedynkowo "Nadajesz się albo się nie nadajesz" jest naprawdę kiepskim pomysłem. Ale to tylko moje zdanie.

Wróć do „Jak pisać? Poradniki pisarskie i dyskusje”