Opowiadania interaktywne

Dyskusje, porady oraz rozmowy dotyczące pisarstwa oraz pisania.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Opowiadania interaktywne

Post#11 » 1 year temu (2 lut 2017, o 15:33)

A ja się spytam z ciekawości - masz coś wspólnego z pracownią Gedeona? ;) Bo mój kolega z nimi współpracuje. <sorry za offtop, nie bijcie>
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Opowiadania interaktywne

Post#12 » 1 year temu (2 lut 2017, o 16:41)

Przejrzałam pobieżnie Wojnę Sukcesyjną i podziwiam, do razu widać, że prawdziwie mozolna robota. Nie wypowiem się o fabule czy stylu, bo tylko rzuciłam okiem na parę paragrafów; najbardziej byłam ciekawa, w jaki sposób przechodzi się do kontynuacji w pdfie, pomysł z linkami odnoszącymi na wybraną stronę jest całkiem niezły, ale TWINE faktycznie bardzo to upraszcza i wygląda dużo zgrabniej.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Opowiadania interaktywne

Post#13 » 1 year temu (2 lut 2017, o 18:12)

Myślałem kiedyś o stworzeniu takiego opowiadania. Nie powieści, a opowiadania, gdzie czytelnik będzie miał wiele opcji do wyboru, oczywiście prowadzących do różnych zakończeń. Krótka, ale wymagająca od czytelników historia. Na nieszczęście wszystko to pozostało w fazie domysłów.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Adeptus Gedeon
scyzoryk
scyzoryk

Opowiadania interaktywne

Post#14 » 1 year temu (2 lut 2017, o 22:47)

@ Karen
Nie, nie mam. Kiedyś pytano mnie też o powiązania z Gedeonem - autorem komiksów, ale też nie. Po prostu istnieje takie imię (biblijne, w Polsce raczej tak się dzieciom nie daje, ale z tego co widzę, całkiem sporo ludzi używa go jako ksywki).

@ Camenne
Jeśli ktoś robi niewielką grę bez zmiennych, to WORD/Open Office, wstawianie hiperłączy i potem eksport do PDF w zupełności wystarczy. Muszę przyznać, że przy "Wielkiej Wojnie Sukcesyjnej" jednym z większych problemów było ogarnięcie numeracji stron (co się z czym wiąże i gdzie umieszczać nowe paragrafy), zwłaszcza, że projekt rozrastał się w miarę realizacji, a nie robiłem od początku notatek. Tutaj TWINE z jego drzewkiem powiązań jest bardzo pomocny.
A jeśli znajdziesz czas i ochotę na rzucenie drugim okiem, chętnie poznam Twoją opinię.

@ DuralT
Jeśli wrócisz do tego pomysłu i będziesz potrzebować pomocy technicznej, daj znać. Jeśli do niego wrócisz i stworzysz to opowiadanie, też daj znać, to chętnie dam Ci kontakt do stron dla pasjonatów tego rodzaju twórczości (teraz nie daję, bo nieładnie byłoby zaczynać bytność na forum od reklamowania innych forów... To, że zacząłem od promowania własnej twórczości, to już insza inszość ;).

Wróć do „Jak pisać?”