Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Propozycje zmian na forum

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
Troxx

Post#31 » 20 paź 2018, o 12:29

A tego nie wiedziałem. Na serwisie z blogami to było właśnie.

Awatar użytkownika
Bolly
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Post#32 » 4 lut 2019, o 17:14

Mam taką propozycję... Może zamiast wrzucać każdy wiersz i wierszyk do osobnego wątku każdy autor poezji założyłby sobie własny wątek i tylko tam wrzucał swoją twórczość? Osobiście w ogóle nie interesuję się poezją i trochę męczy mnie, kiedy Najnowsze są nią zaspamowane. W zalewie nowych tematów poetyckich łatwo przegapić wątek z ciekawą prozą.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#33 » 4 lut 2019, o 20:55

Rozumiem problem, ale proponowane rozwiązanie nie ma większego sensu ani racji bytu. Po pierwsze, nie można w ten sposób dyskryminować poetów, co jest oczywiste. Po drugie, od dawna istnieje zasada, że każdy tekst jest dodawany jako osobny temat, żeby uniknąć tasiemców z tekstów i komentarzy poprzekładanych pod jednym tematem. Po trzecie, jeśli już chcielibyśmy się decydować na rozwiązanie jakoś problemu tego natłoku poezji, to powinniśmy wprowadzić ponownie ograniczenie w dodawaniu tekstów w danym okresie czasu na zasadzie 1 tekst na x dni, ale to już jest kwestia do rozważenia przez cały zespół moderujący.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Nuria
runiczny rapier
runiczny rapier

Post#34 » 4 lut 2019, o 21:19

Bolly pisze:Mam taką propozycję... Może zamiast wrzucać każdy wiersz i wierszyk do osobnego wątku każdy autor poezji założyłby sobie własny wątek i tylko tam wrzucał swoją twórczość? Osobiście w ogóle nie interesuję się poezją i trochę męczy mnie, kiedy Najnowsze są nią zaspamowane. W zalewie nowych tematów poetyckich łatwo przegapić wątek z ciekawą prozą.

Nie widzę problemu.
Nie interesuje Cię poezja, no to po lewej stronie masz "jadłospis" na stronie głównej z poszczególnymi działami i wybierasz ten dział, który Ciebie akurat interesuje, wcale nie musisz brnąć przez wierszyki.

Co do systemu "półkowania" wierszy i prozy, wzorem PP to mam mieszane uczucia.
Tak jak zauważył już ktoś wcześniej, jest przydzielona półka, bez choćby jednego zdania uzasadniającego taką klasyfikację.
Co ciekawe "sortownia" zawsze utwory "swoich" ma na górnych półkach.

Powiem Wam, że przez kilkanaście lat publikowania na różnych internetowych stronach........odeszła mi na to ochota.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
Nie mam monopolu na rację.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#35 » 4 lut 2019, o 21:47

Moim zdaniem twoje rozwiązanie, Bolly, to niestety nie rozwiązanie, tylko kłopot w innym wydaniu. Pojawia się choćby problem z komentowaniem - nie każdy będzie cytował cały wiersz, a potem trudno będzie odgadnąć, do czego odnosi się który post (stąd zasada "jeden tekst = jeden temat"). Limit publikacji też już mieliśmy i niechętnie wspominam to rozwiązanie, bo więcej było tu pilnowania i kasowania tekstów niż moim zdaniem wymiernych korzyści.
Ale fajnie, że coś proponujesz. Mam pomysł, który mógłby tu zadziałać, spróbuję znaleźć dodatek do skryptu, który pozwala "ukrywać" czy nie śledzić danych działów. Nie wiem, czy taki istnieje, ale inny silnik forów dyskusyjnych ma to chyba w standardzie, więc może akurat ktoś pomyślał, że ten też tego potrzebuje. Jeżeli tak, to każdy na tym zyska, bo będzie mógł "ukryć", cokolwiek go nie interesuje.

Co do systemu "półkowania" wierszy i prozy, wzorem PP to mam mieszane uczucia.
Tak jak zauważył już ktoś wcześniej, jest przydzielona półka, bez choćby jednego zdania uzasadniającego taką klasyfikację.
Co ciekawe "sortownia" zawsze utwory "swoich" ma na górnych półkach.

Szczerze powiedziawszy, też mam podobne zdanie - dojrzałam do tego i z perspektywy czasu nie uważam, że wprowadzenie i plebiscytów na najlepsze teksty, i działu na zwycięskie utwory było dobrym rozwiązaniem dla forum. To miało być miłe wyróżnienie dla publikujących dobre teksty, a dział miał pomagać trafić do tych wybranych w plebiscytach tekstów, ale tak naprawdę jakkolwiek próbujemy zmienić zasady, rzadziej organizować czy limitować listę nominowanych, pomysł leży już w założeniu. Jesteśmy forum szkoleniowym - nie powinniśmy skupiać się na wyróżnieniach i tytułach, tylko na publikowaniu i komentowaniu. Ale to chyba jedna z tych rzeczy, które trzeba jednak trzeba najpierw zrobić, by zobaczyć, że mało w nich sensu.
Chciałabym i z jednego, i z drugiego zrezygnować, i nowy rok to świetna ku temu okazja, ale wiem, że wielu użytkowników swoi za tymi wyborami murem, ale pewnie kiedyś ;)

Dodano po 15 minutach 17 sekundach:
Przyszło mi do głowy jeszcze jedno "rozwiązanie" - obserwowanie działów. Teoretycznie (bo nigdy sama nie korzystałam) po zaobserwowaniu danego działu powinno się otrzymywać powiadomienie za każdym razem, gdy coś nowego się w nim pojawi. Może akurat to jakieś ułatwienie?
Ta opcja jest umieszczona w mało intuicyjnym miejscu, bo na samym dole po lewej stronie (obok "Artefakty > Nazwa działu"), dlatego łatwo można ją przegapić.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Karen

Post#36 » 5 lut 2019, o 07:57

Camenne pisze:Dodano po 15 minutach 17 sekundach:
Przyszło mi do głowy jeszcze jedno "rozwiązanie" - obserwowanie działów. Teoretycznie (bo nigdy sama nie korzystałam) po zaobserwowaniu danego działu powinno się otrzymywać powiadomienie za każdym razem, gdy coś nowego się w nim pojawi. Może akurat to jakieś ułatwienie?
Ta opcja jest umieszczona w mało intuicyjnym miejscu, bo na samym dole po lewej stronie (obok "Artefakty > Nazwa działu"), dlatego łatwo można ją przegapić.

O, to jest całkiem niegłupie! :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Nuria
runiczny rapier
runiczny rapier

Post#37 » 5 lut 2019, o 11:19

Chciałam jeszcze trochę
"pomędrkować" w sprawie własności.
Jeśli publikuję na danym portalu to traktuję to jako "czasową wystawę".
I tak jak to bywa na wystawach np. malarskich, po określonym czasie autor zabiera swoje obrazy.
Dlaczego ja mam się zrzekać prawa do swoich utworów literackich na zawsze, jeśli nikomu imiennie na forum, zarządzania nimi nie przekazuję, są one dalej MOJĄ własnością.
Może tak jak na wspomnianym już PP, dopóki utwór jest na głównej stronie, nie można go kasować, ale kiedy schodzi z niej, to już jest sprawą autora czy chce utwór skasować, czy zostawić po wieczne zaginięcie w przepaściach internetu.
Przyznam, że jeszcze śladowo publikuję tam gdzie mam swobodę panowania nad tym co publikuję, a odstręcza mnie sytuacja "przepastnego worka", gdzie po roku od zniknięcia z forum danego autora, przepada też jego twórczość...no, bo kto będzie tego szukał.

No to sobie ot, tak głośno myślałam................................
Nie mam monopolu na rację.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#38 » 5 lut 2019, o 12:13

Dlaczego ja mam się zrzekać prawa do swoich utworów literackich na zawsze, jeśli nikomu imiennie na forum, zarządzania nimi nie przekazuję, są one dalej MOJĄ własnością.
Może tak jak na wspomnianym już PP, dopóki utwór jest na głównej stronie, nie można go kasować, ale kiedy schodzi z niej, to już jest sprawą autora czy chce utwór skasować, czy zostawić po wieczne zaginięcie w przepaściach internetu.
Nie udzielałam się na PP i nie znam ich zwyczajów, ale tutaj przecież w każdej chwili możesz wycofać swój tekst. Takich tematów, w których nie ma utworu, a zastąpiło go zdanie w stylu "Tekst wycofany przez autora" jest na pęczki, również takich, które były wyróżnione. Regulaminowo jest "za poinformowaniem administracji" bardziej dla porządku, bo my taki temat z wycofanym tekstem przenosimy do odpowiedniej Szuflady, by nie wisiał już normalnie w dziale, skoro nie ma czego w nim komentować.
Samych tematów usuwamy, bo ani my, ani autor nie mamy "prawa" zarządzać komentarzami - ktoś poświęcił czas, przeczytał i zaopiniował, więc nie fair byłoby na życzenie autora wszystko wysyłać w niebyt. Ale sam tekst zniknąć może w każdej chwili.

Przyznam, że jeszcze śladowo publikuję tam gdzie mam swobodę panowania nad tym co publikuję, a odstręcza mnie sytuacja "przepastnego worka", gdzie po roku od zniknięcia z forum danego autora, przepada też jego twórczość...no, bo kto będzie tego szukał.
Szuflady może nie są najwygodniejsze, ale z drugiej strony gdyby w dziale Poezji razem wisiało te prawie trzy tysiące wierszy (czyli na oko 300 stron zakładek?), to już w ogóle byłby zamęt i bałagan. Mogę je usunąć w każdej chwili i dać te "starsze" wiersze do Poezji, bo to kwestia dwóch kliknięć, ale czy to nie będzie większy chaos?
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Post#39 » 5 lut 2019, o 17:02

Niczego do dyskusji nie wniosę. Jetem szczęśliwy z tego, co mam... ostatnio trochę mniej, bo inne zajęcia pochłaniają czas... ale poczytałem Wasze wypowiedzi i naszła mnie ochota, aby sięgnąć do staroci :))

Awatar użytkownika
Alchemik
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#40 » 29 mar 2019, o 23:57

Wiele dobrych wierszy piszę na gorąco. Czyli piszę na stronie.
Razem z portalem Wrzeszcze przepadł mi spory dorobek, który nie został zapisany na moim dysku.
A to były dobre wiersze. Dawały mi najwyższe uprawnienia.
Czyli muszę kopiować wszystko na dysk i drukować najlepiej.
Wszyscy tak róbcie.
Ja, bo jestem dobrym poetą i przepadek utworów, to kulturalna czarna dziura.
Sporo już straciłem.
Sporo stracili czytelnicy. Enigmatyczni potomkowie.

Wróć do „Organizacja”