Zasady plebiscytu na Prozę i Poezję miesiąca

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska
Posty: 4940

Zasady plebiscytu na Prozę i Poezję miesiąca

Post#1 » 10 maja 2016, o 06:55

1. Proza i Poezja Miesiąca to plebiscyty na najlepsze opowiadanie oraz wiersz opublikowane w danym miesiącu na forum literackim Artefakty.
2. W plebiscytach mogą brać udział opowiadania i wiersze umieszczone w działach Prozy oraz Poezji (z wyłączeniem działów Szuflada oraz Szuflada poetycka) opublikowane w danym miesiącu, również teksty wieloczęściowe z działów Prozy, jeżeli nowa część została opublikowana w danym miesiącu.
3. Użytkownicy mogą głosować na najlepsze opowiadanie oraz wiersz danego miesiąca poprzez oddanie głosu w ankietach umieszczonych w tematach (odrębnych dla Prozy oraz Poezji Miesiąca), które zakłada moderator.
4. W zależności od ilości pozycji na liście, głosowanie trwa od 10 do 14 dni od momentu założenia tematów.
5. Głosować można na trzy propozycje z listy.
6. W przypadku zremisowania się dwóch lub więcej propozycji z listy, urządzana jest dogrywka trwająca 3 dni; jeżeli nie wyłoni ona zwycięzcy, zostaje on wybrany komisyjnie przez moderację forum.
7. Na listach opowiadań i wierszy, spośród których użytkownicy forum mogą wybrać Prozę i Poezję Miesiąca, może znajdować się maksymalnie 25 tytułów w przypadku prozy, a 30 w przypadku poezji.
8. W przypadku, gdy w danym miesiącu opublikowano więcej opowiadań i/lub wierszy, najlepsze teksty są komisyjnie wybierane przez moderację forum, np. poprzez odrzucenie tekstów o niedbałym zapisie lub mających niższy poziom bądź wybranie najlepszych propozycji.
9. Zwycięskie opowiadanie i wiersz zyskują tytuły odpowiednio Prozy i Poezji miesiąca.
10. Nie można oddawać głosów na własne teksty; takie głosy nie będą brane pod uwagę.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.


Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Organizacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość