Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Co zmienilibyście na forum? (wątek archiwalny)

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Zobacz teksty użytkownika:

Re: Nowy pomysł - listy, porady, wzejmna pomoc.

Post#11 » 19 lut 2012, o 17:52

ZA dla osobnego tematu na porady, bardzo podoba mi się sam pomysł otworzenia takowego.
Widziałabym to bardziej ogólnie, ktoś ma problem - na przykład nie wie, czy jego pomysł ma sens, czy pisać, czy wymyślić coś innego, zakłada temat, opisuje problem, prosi o porady - i tak samo z kłopotami innymi, fabułą, postaciami, stroną techniczną, a ogólniej - wszystkimi. Myślałam o rozbudowaniu tego tematu viewtopic.php?f=10&t=77 i tak to sobie wyobrażam. Taki dział się sprawdza, widziałam na jednym forum, widziałam na innym, przykład: http://www.weryfikatorium.pl/forum/view ... e5ad2bdaf7.
Myślę, że dział warto założyć, ale nie warto ustalać sztywnych zasad jego funkcjonowania. Kto będzie chętny, może sobie założyć temat w takiej formie, jak to opisujesz, inb, "Jestem X, mam problem z ortografią i weną, co mi poradzicie?", bo czemu nie, jeżeli to ma mu pomóc? :D

W zasadzie warto też zauważyć, że na forum jest już dział o pisaniu, gdzie znajduje się naprawdę sporo tematów, w których nie tylko każdy opisuje, na czym sam stoi np. w kwestii dialogów czy opisów, ale też wymieniamy się poradami. Czasem trzeba się rozejrzeć po tematach, by zobaczyć, że niektóre rzeczy już są.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#12 » 19 lut 2012, o 17:56

Pomysł Cam popieram, to ma sens. Wtedy to nie jest pytanie się o każdą błahostkę, tylko naprawdę, jak ktoś ma problem. Jeżeli ktoś wie z czym ma problem w stylu "z ortografią", to powinien wziąć słownik do ręki i tyle, większej finezji nie ma. Ale w takiej postaci to może być naprawdę przydatne. xD
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#13 » 19 lut 2012, o 18:01

Zwłaszcza, że ostatnio te tematy przeżywają u nas swego rodzaju renesans. ;)
Po prostu robię za zły charakter.

inborndeath
użytkownik nieaktywny

Post#14 » 19 lut 2012, o 18:18

Podam przykład odnoszący się do mojego tekstu z wczoraj. Mam zbyt kwiecisty styl, zbyt wiele zawiłych zdań i porównań, które "zajeżdżają" poezją. I na to ćwiczenia nie są chyba dobrym pomysłem, więc wystarczy rada. Czego się wystrzegać, jak postrzegać świat, pisząc tekst (mam tu na myśli to pisanie jak do przeciętnego Czytelnika). I bez sensu, uważam, zakładać na to osobny temat - wystarczy, że się jedna osoba wypowie i koniec. Dlatego, by móc się zwrócić z każdym, nawet najmniejszym, dylematem, myślałem o tych indywidualnych tematach. Można, ale nie trzeba ich zakładać. Nikt nie każe.
remember all the sadness and frustration
and let it go

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#15 » 19 lut 2012, o 18:25

W takiej sytuacji wystarczy też komentarz pod tekstem i swoją drogą właśnie staram się takowy napisać ;) Aby ktoś ci pomógł radą, nie musisz zakładać na to osobnego tematu. Oczywiście to odnośnie tego akurat przykładu, ale myślę, że w wielu, wielu, wielu innych również się sprawdzi. Po to są właśnie komentarze i dyskusje pod publikowanymi tekstami.

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#16 » 19 lut 2012, o 18:26

Ja tu coś nie rozumiem, inborndeath. Najpierw podajesz nam taką propozycję, która jasno daje nam do zrozumienia, że należałoby przemyśleć sprawę z tymi ćwiczeniami, a teraz wycofujesz się, pisząc "bez sensu". To jak to w końcu jest, bo właśnie zaprzeczyłeś samemu sobie?
Po prostu robię za zły charakter.

inborndeath
użytkownik nieaktywny

Post#17 » 19 lut 2012, o 18:56

Teraz to i ja nie rozumiem...
remember all the sadness and frustration
and let it go

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#18 » 22 lut 2012, o 18:47

W takim razie proponuję zrobić ankietę "za" czy "przeciw" działowi z poradami, tak chyba najłatwiej dowiemy się, co sądzą o tym wszyscy, głosy zadecydują :)

Ankieta dostępna w pierwszym poście, głosy można oddawać do 25 lutego.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#19 » 22 lut 2012, o 20:36

Hmm, zanim zagłosuję, nadal czegoś nie rozumiem - czyli ten dział ma się sprowadzać do takich jakby, nie wiem, warsztatów pisarskich?
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#20 » 22 lut 2012, o 20:42

Nigdy nie byłam na warsztatach literackich, więc od razu zapytam o ich formę :D Bo nie wiem, czy dobrze się domyślam, a pomyślałam o "szkółkach" pisania. Nie wiem, co sądzi o tym inb i czy w ogóle o to chodzi, ale jeżeli "szkółki" - to moim zdaniem taka forma byłaby... dziwna. Ech, niby forum jest dla osób piszących i od niedawna, i z większym doświadczeniem, a początkujący czasem takie ćwiczenia stosują, ale do pisania nie powinno się podchodzić jak do czegoś, czego można się wyuczyć :x

Wróć do „Organizacja”