Zanim opublikujesz tekst

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.

Autor tematu
Alfa i omega
Administrator
Posty: 11
Zobacz teksty użytkownika:

Zanim opublikujesz tekst

Post#1 » 16 lis 2016, o 12:03

Pamiętaj, że tekst to nie tylko jego treść, ale również sposób, w jaki jest ona zapisana. Dlatego przed publikacją powinieneś pamiętać o paru krokach. 

 

  • Po napisaniu pozwól tekstowi odleżeć. Pomoże ci to nabrać dystansu i zauważyć wiele błędów oraz niezgrabności, które umykają przy pierwszym sprawdzeniu.
  • Pamiętaj, że nie należy publikować czegokolwiek, byleby opublikować. Jeżeli przedstawiasz coś czytelnikom, szanuj ich czas poświęcony na lekturę i komentowanie, a więc nie publikuj tekstów napisanych na szybko lub o niczym oraz gdy nie jesteś zainteresowany wysłuchaniem i wdrożeniem ewentualnych rad komentujących.
  • Sprawdź poprawność pisowni. Wiele edytorów tekstów takich jak Word czy Open Office podkreśla między innymi błędy ortograficzne i literówki. Polecamy również dać do przeczytania tekst komuś, kto udzieli ci wskazówek i porad.
  • Zadbaj o poprawny zapis interpunkcyjny. Lektura naszych poradników może okazać się pomocna — zachęcamy, byś zapoznał się z zasadami interpunkcji oraz zasadami zapisu dialogów.
 

Dodatkowo miej na uwadze, że jeżeli sam oczekujesz komentarzy, sam powinieneś pamiętać o twórczości innych użytkowników forum.


Wróć do „Organizacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość