Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Zanim opublikujesz tekst

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
Alfa i omega
Administrator
Posty: 12
Zobacz teksty użytkownika:

Zanim opublikujesz tekst

Post#1 » 16 lis 2016, o 12:03

Pamiętaj, że tekst to nie tylko jego treść, ale również sposób, w jaki jest ona zapisana. Dlatego przed publikacją powinieneś pamiętać o paru krokach:
  • Po napisaniu pozwól tekstowi odleżeć. Pomoże ci to nabrać dystansu i zauważyć wiele błędów oraz niezgrabności, które umykają przy pierwszym sprawdzeniu.
  • Sprawdź poprawność pisowni. Wiele edytorów tekstów takich jak Word czy Open Office podkreśla między innymi błędy ortograficzne i literówki. Polecamy również dać do przeczytania tekst komuś, kto udzieli ci wskazówek i porad.
  • Zadbaj o poprawny zapis interpunkcyjny. Lektura naszych poradników może okazać się pomocna — zachęcamy, byś zapoznał się z zasadami interpunkcji oraz zasadami zapisu dialogów.
  • Wstaw wcięcia akapitowe na początku każdego akapitu. Dzięki temu twoja publikacja będzie bardziej estetyczna i wygodniejsza w lekturze. Jak wprowadzić je na forum, przeczytasz w tym temacie (w drugim poście znajdziesz również wersję dla leniwych, którą polecamy mniej cierpliwym użytkownikom).

Dodatkowo miej na uwadze, że jeżeli sam oczekujesz komentarzy, sam powinieneś pamiętać o twórczości innych użytkowników forum.

Wróć do „Organizacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość