Scholarium - działy dla początkujących

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.

Co sądzisz o pomyśle?

Liczba opcji do wybrania: 1

Pokaż wyniki

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#41 » 22 sty 2017, o 15:38

Gorgiasz pisze:Ad. galeczka
A teraz jeszcze pytanie do Gorgiasza. czy uważasz że dobrze byłoby wprowadzić taki zapis jak na tym portalu, gdzie obaj jesteśmy, że pod każdym utworem pokazuje się jego (autora) dorobek.

Przede wszystkim jestem prawie pewien, że nie byłoby to możliwe technicznie; każdy program obsługujący dany portal ma swoją specyfikę, możliwości i ograniczenia. A tamten jest diametralnie różny.
Natomiast teoretyzując: czy byłoby to dobre? Sądzę, że tak, ale przecież mamy tu funkcję w profilu użytkownika "pokaż tematy użytkownika", która spełnia tę rolę (czasem z niej korzystam) - w sumie dwa kliknięcia więcej i jest. Chyba nie ma potrzeby modyfikacji. I znowu kłania się specyfika programu, a technicznych uwarunkowań nie przeskoczymy.

Panowie, a moglibyście szerzej napisać, na czym to dokładnie polega? W jakiej formie cały dorobek wyświetla się pod każdym tekstem?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

mirek13

Post#42 » 22 sty 2017, o 15:55

Tak się topi idee.
Najpierw jest ustawa Wilczka, a potem tysiące stron komplikujących prostą rzecz.
Okropieństwo.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#43 » 22 sty 2017, o 16:09

Mirku, pytam z ciekawości ;)) Moim zdaniem Scholarium byłoby najlepsze w swojej najprostszej formie - działu dla chętnych.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

galeczka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#44 » 22 sty 2017, o 16:18

Ja tylko tak powiedziałem, ale skoro Gorgiasz mówi o takich trudnościach, to pozostańmy przy rozwiązaniach naszych.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Post#45 » 22 sty 2017, o 17:23

Ad. Camenne
Panowie, a moglibyście szerzej napisać, na czym to dokładnie polega? W jakiej formie cały dorobek wyświetla się pod każdym tekstem?

Bardzo prosto. Z lewej strony ekranu mamy spis ostatnio wklejonych utworów (oddzielnie proza - dwie półki, oddzielnie poezja), klikasz na dany tytuł, wyświetla się tekst, a na dole pod hasłem "Inne artykuły tego autora" (także dla niezalogowanych) znajdują się tytuły jego ostatnich kilku utworów, będące jednocześnie linkami do nich. A pod tym jest jeszcze "Zobacz więcej", klikasz i jest spis wszystkich dzieł, które wstawił (jak za dużo, to z podziałem na strony).

mirek13

Post#46 » 22 sty 2017, o 19:25

No właśnie o tym cały czas mówię!
Na kiego grzyba jakieś spekulacje: co by było, gdyby?
Nie przyjmie się? To nie.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#47 » 2 lut 2017, o 11:05

Pozwolę sobie przypomnieć temat, bo zdążył już nieco zatonąć wśród innych ogłoszeń i tematów.

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

Post#48 » 3 lut 2017, o 20:41

Myślę, że skoro tyle osób jest za tym pomysłem trzeba spróbować. Jak mówi Mirek (i może ktoś wcześniej też) - nie przyjmie się, to nie, ale spróbować warto. I sądzę, że na zasadzie dobrowolności. Jest kilka osób w poezji, które chętnie skorzystają.
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#49 » 10 lut 2017, o 20:27

Działy zostały utworzone :)

Wróć do „Organizacja”