Regulamin działów literackich

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty.
Alfa i omega
Administrator
Posty: 13

Regulamin działów literackich

Post#1 » 20 mar 2017, o 14:25

§ 1: Zasady ogólne
1. Publikować w "Prozie" i "Poezji" może każdy zarejestrowany użytkownik.
2. Użytkownik, publikując dowolny tekst, oświadcza, że jest jego autorem i posiada do niego prawa autorskie.
3. Opublikowanie tekstu jest dobrowolne, wiąże się z jego ogólnodostępnością, możliwością czytania oraz komentowania go przez użytkowników forum i osoby postronne. Opublikowany tekst nie może zostać zamieniony na inny lub usunięty z forum przez autora bez zgody administracji.


§ 2: Zakładanie tematów
1. Każdy samodzielny utwór (opowiadanie, wiersz) powinien być umieszczany w odrębnym temacie, założonym w odpowiednim dziale.
2. Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Wszelkie tematy zawierające w nazwie "Tytuł roboczy", "Moje opowiadanie" itp. mogą zostać usunięte bez poinformowania przez moderację.
3. W przypadku publikowania fanfiction, w tytule wątku powinna znaleźć się informacja o źródle, umieszczona w nawiasie kwadratowym na początku, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
4. Tekst należy oznaczyć odpowiednimi tagami określającym formę/rodzaj oraz gatunek, które można wybrać listy znajdującej się w formularzu tworzenia nowego tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
5. Objętość tekstu, jaką można opublikować jednorazowo (w jednym poście), nie może przekraczać 10 stron znormalizowanego maszynopisu.


§ 3: Publikacja długich tekstów
1. Teksty dłuższe niż 10 stron znormalizowanego maszynopisu - długie opowiadania i powieści - należy publikować w częściach, które nie przekraczają wyżej określonej objętości.
2. Publikacja ciągu dalszego polega na założeniu nowego tematu. W nazwie tematu należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 13", a w treści odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli są dodane).
3. Dodatkowo dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje tag tekst wieloczęściowy.


§ 4: Reklama
1. Działy literackie nie służą do reklamy. Wszelkie komentarze odautorskie odsyłające do prywatnych witryn użytkowników typu "Po więcej rozdziałów zapraszam na..." będą skutkowały usunięciem wątku.


§ 5: Sankcje
1. W przypadku łamania zasad zakładania tematów moderacja forum ma prawo przenieść wątek z publikacją do działu "Nieregulaminowe publikacje". Jeżeli autor wcześniej dopuszczał się do łamania zasady, może dojść do usunięcia tekstu bez ostrzeżenia.
2. Teksty o słabej jakości, nieposiadające polskich znaków, nieestetycznie sformatowane bądź napisane niepoprawną polszczyzną są kasowane bez ostrzeżenia.
3. Samodzielne usunięcie opublikowanych tekstów skutkuje przyznaniem ostrzeżenia.
4. W przypadku łamania zasad, moderacja ma prawo do upominania, przyznawania ostrzeżeń oraz odbierania możliwości publikowania użytkowników.


§ 6: Prawa autorskie
1. Forum ani jego właściciele nie przejmują praw autorskich do opublikowanych na forum tekstów.

Wróć do „Zasady”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości