Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Regulamin działów literackich

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
Alfa i omega
Administrator
Posty: 12
Zobacz teksty użytkownika:

Regulamin działów literackich

Post#1 » 20 mar 2017, o 14:25

§ 1: Zasady ogólne
1. Publikować może każdy zarejestrowany użytkownik. Użytkownik, publikując dowolny tekst, oświadcza, że jest jego autorem i posiada do niego prawa autorskie.
2. Opublikowanie tekstu jest dobrowolne, wiąże się z jego ogólnodostępnością, możliwością czytania oraz komentowania go przez użytkowników forum i osoby postronne.
3. Forum ani jego właściciele nie przejmują praw autorskich do opublikowanych na forum tekstów.


§ 2: Publikowanie
1. Każdy krótki tekst prozatorski należy publikować w dziale "Miniatury i drabble", każdy tekst długi w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści"; dodatkowo, jeżeli tekst długi przekracza 25000 zzs, należy publikować go w częściach (jako osobne tematy). Do publikacji poezji, publicystyki lub innych form służą kolejno działy Poezja, Publicystyka i Inne.
2. Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu, nie z ogólników jak np. "Moje opowiadanie", "Fragment powieści".
3. Jeżeli tekst publikowany jest w częściach, w tytule każdej należy podać jej numer, np. "Tytuł - część 1". W przypadku fanfiction, źródło należy podać w nawiasie kwadratowym, np. "[Harry Potter] Tytuł".
4. Każdy tekst prozatorski należy odpowiednio otagować; nieotagowane teksty mogą być usuwane przez moderację. Tagi wybiera się pod polem "Tytuł" w trakcie zakładania tematu. Jeżeli tekst publikowany jest w częściach, należy użyć dodatkowo tagu tekst wieloczęściowy.
Listę oraz podział tagów można również znaleźć na podstronie.
5. Opublikowany tekst może być poprawiany przez autora, ale nie może to wykraczać poza usuwanie błędów oraz wprowadzanie zmian kosmetycznych. Nie może zostać zastąpiony innym lub zostać rozszerzony o inne fragmenty; w takim przypadku należy założyć nowy temat ze zmienioną wersją tekstu i poinformować administrację.
6. Opublikowany tekst może zostać wycofany z forum przez administrację. Usunięta zostaje treść tekstu; tematy wraz z komentarzami nie są usuwane ze względu na poszanowanie pracy poświęconej przez czytelników skomentowanie tekstu.


§ 3: Komentowanie
1. Każdy zarejestrowany użytkownik ma prawo wyrazić swoją opinię na temat utworów literackich umieszczonych na forum.
2. Każdy komentarz jest subiektywnym wrażeniem czytelniczym, może mieć charakter pozytywny lub negatywny, jednakże zawsze musi być sformułowany zgodnie z zasadami netykiety.
3. Niewskazane jest pisanie komentarzy niejasnych, które mogą generować nieporozumienia, oraz krótkich i niekonkretnych (na przykład "Podoba mi się" bądź "Kiepskie"). Takie wypowiedzi mogą być kasowane. Komentarz powinien być dłuższy niż jedno zdanie i zawierać konstruktywną opinię, a także jej uzasadnienie; mile widziane jest odniesienie się do tematyki tekstu, jego interpretacji, warsztatu autora etc.. Nie jest oczekiwane ani wymagane pisanie długich analiz godnych krytyków literackich, jednak ze względu na tematykę forum, które powstało w celu pomagania sobie nawzajem w rozwoju literackim, prosimy o komentowanie w sposób możliwie jak najbardziej merytoryczny i pomocny dla autora.


§ 4: Sankcje i inne
1. Działy literackie nie służą do reklamy. Wszystkie odnośniki do prywatnych witryn użytkowników typu "Po więcej rozdziałów zapraszam na..." będą skutkowały usunięciem wątku.
2. W przypadku wątpliwości, jak prawidłowo publikować, należy skontaktować się z moderacją forum. Lepiej zapytać niż publikować błędnie i mieć skasowane teksty.
3. Administracja i moderacja ma prawo do kasowania bez ostrzeżenia tekstów niespełniających wymogów regulaminu, a także tekstów o słabej jakości, bez polskich znaków, niechlujnie sformatowanych lub publikowanych celem prowokowania społeczności forum.

Wróć do „Organizacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość