Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Regulamin działów literackich

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty.
Alfa i omega
Administrator
Posty: 13

Regulamin działów literackich

Post#1 » 20 mar 2017, o 14:25

§ 1: Zasady ogólne
1. Publikować może każdy zarejestrowany użytkownik. Użytkownik, publikując dowolny tekst, oświadcza, że jest jego autorem i posiada do niego prawa autorskie.
2. Opublikowanie tekstu jest dobrowolne, wiąże się z jego ogólnodostępnością, możliwością czytania oraz komentowania go przez użytkowników forum i osoby postronne.
3. Forum ani jego właściciele nie przejmują praw autorskich do opublikowanych na forum tekstów.


§ 2: Publikowanie
1. Każdy samodzielny utwór (wiersz, miniatura, opowiadanie) powinien zostać opublikowany w osobnym temacie. Wyjątek stanowią utwory długie (fragmenty powieści, długie opowiadania), tj. przekraczające maksymalną objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, czyli 18 tysięcy znaków ze spacjami (10 stron znormalizowanego maszynopisu) - należy publikować je w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie może przekroczyć ww. objętości.
2. Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Niedopuszczalne są tytuły takie jak "Moje opowiadanie", "Fragment mojej powieści".
Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule każdej części należy podać jej numer, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
3. Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
4. W przypadku tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
5. Opublikowany tekst można wycofać z forum po poinformowaniu administracji. Wiąże się to z koniecznością przeniesienia pozostałości tematu (wraz komentarzami) do odpowiedniej Szuflady (działów na teksty stare i wycofane), czego może dokonać jedynie administracja i moderacja. Usunięta zostaje jedynie treść tekstu; temat wraz z komentarzami nie są usuwane ze względu na poszanowanie pracy poświęconej przez czytelników na przeczytanie oraz skomentowanie tekstu.


§ 3: Sankcje i inne
1. Działy literackie nie służą do reklamy. Wszystkie odnośniki do prywatnych witryn użytkowników typu "Po więcej rozdziałów zapraszam na..." będą skutkowały usunięciem wątku.
2. W przypadku wątpliwości, jak prawidłowo publikować, należy skontaktować się z moderacją forum. Lepiej zapytać niż publikować błędnie i mieć skasowane teksty.
3. W przypadku łamania zasad publikacji, zwłaszcza braku tagów lub przekraczania maksymalnej objętości, moderacja forum ma prawo usunięcia wątku.
4. Teksty o słabej jakości, bez polskich znaków idp. są kasowane bez ostrzeżenia.

Wróć do „Zasady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość