Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Zasady plebiscytów i pojedynków

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Posty: 5343
Zobacz teksty użytkownika:

Zasady plebiscytów i pojedynków

Post#1 » 29 cze 2012, o 17:20

Podwalinami działalności forum literackiego są nie tylko publikowanie, ale i komentowanie tekstów. Czym byłyby Artefakty bez komentujących? Postanowiliśmy więc, że czas na wynagrodzenie autorów najlepszych komentarzy, którzy szczególną uwagę poświęcają opiniowaniu.

Szczegółowe zasady plebiscytu na Komentatora Miesiąca
1. Plebiscyt polega na wyłonieniu Komentatora Miesiąca, osoby, która w danym miesiącu pisała najlepsze komentarze. Do tytułu nominowani są wszyscy użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca napisali przynajmniej dwa dłuższe komentarze (nie krótsze niż jedna linijka).
2. Użytkownicy mogą głosować na Komentatora poprzez oddanie głosu w ankiecie, którą zakłada moderator.
3. Ankieta może liczyć maksymalnie 30 nicków (ograniczenie systemowe) - jeżeli użytkownik chce, może zagłosować na osobę spoza listy poprzez prywatną wiadomość lub napisanie postu w temacie z ankietą.
4. Głosowanie trwa 10 dni.
5. Głosować można na maksymalnie trzy osoby z listy.
6. W przypadku zremisowania się dwóch lub więcej użytkowników, urządzana jest dogrywka; jeżeli nie wyłoni ona zwycięzcy, zostaje on wybrany przez moderatorów.
7. Komentatorowi Miesiąca przysługuje na miesiąc specjalna ranga oraz zielony kolor nicka.
8. Nie można oddawać głosów na siebie; takie głosy nie będą brane pod uwagę.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni
Posty: 1584
Zobacz teksty użytkownika:

Zasady pojedynków

Post#2 » 3 lis 2013, o 16:16

Regulamin pojedynków
Forma wyzwania
Miejscem do rzucenia wyzwania jest post w temacie „Rzuć wyzwanie”. Użytkownik, który chce wyzwać drugiego na pojedynek literacki, powinien podać w poście NICK UŻYTKOWNIKA, TEMAT POJEDYNKU oraz TRZY SŁOWA-KLUCZE, jakie należy zawrzeć w tekstach. W tym samym czasie nie mogą odbywać się więcej niż dwa pojedynki oraz jeden uczestnik może brać udział tylko w jednym pojedynku naraz.

Czas na napisanie tekstów
Czas, w jakim muszą się zmieścić, to MIESIĄC od przyjęcia wyzwania przez drugiego uczestnika.

Uczestnicy
1. Uczestnik wyzywający
a) Użytkownik, który wyzywa drugiego użytkownika na pojedynek literacki, powinien na forum Artefakty mieć opublikowanych 3 teksty dowolnej formy czy kategorii oraz 5 opinii do tekstów dowolnej formy czy kategorii.
2. Uczestnik wyzywany
a) Użytkownik, który ma zostać wyzwany, powinien znajdować się na forum Artefakty dłużej niż tydzień i mieć opublikowanych minimum dziesięć postów,
b) Uczestnik ma prawo odrzucić wyzwanie bez podawania przyczyny. Nie można jednak odrzucać wyzwań trzy razy z rzędu. O odmowie podjęcia wyzwania użytkownik informuje w temacie „Rzuć wyzwanie”,
c) Użytkownik ma maksymalnie tydzień na podjęcie decyzji o przyjęciu wyzwania.

Teksty
Teksty uczestników pojedynku muszą spełniać kryteria podane przez osobę wyzywającą, tj. muszą zawierać w sobie trzy słowa-klucze oraz być na podany temat. Uczestnicy wysyłają swoje prace na PW/adres e-mail moderatora, który założył temat z pojedynkiem.

Ocena tekstów
To, kto wygrywa dany pojedynek, zależy od uczestników forum. Teksty wrzucone zostaną przez tego moderatora, który wcześniej założył temat, jako „TEKST A” i „TEKST B”. Nie będzie on miał później prawa do ich oceny. Użytkownicy pod postem z tekstami mają pełne prawo do wyrażania swojej opinii – głosy oddawane są w nieanonimowej ankiecie. Użytkownicy forum na wyrażenie swojej opinii mają dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach ten sam moderator ogłasza, kto napisał dany tekst i kto, większością głosów, zostaje zwycięzcą. Zwycięzca ten otrzymuje na okres jednego miesiąca pomarańczową rangę Pogromcy Liter oraz respekt na dzielni.

Inne uwagi
Wszelkie wątpliwości rozwiązuję ja, czyli whatsername. Pytania proszę zadawać na PW lub bezpośrednio pod tym postem. Niniejszy regulamin może ulec zmianie, o czym użytkownicy forum zostaną poinformowani.


Pierwsza Poprawka, 3.11.2013r.
Jeżeli oba teksty otrzymają w ankiecie taką samą liczbę głosów, czas jej trwania wydłuża się o jeden tydzień - czyli łącznie na oddawanie głosów użytkownicy forum mają 3 tygodnie. Jeśli dodatkowy czas nie przyniesie rozwiązania, pojedynek zakańcza się remisem - żadna ze stron nie otrzymuje rangi Pogromcy Liter (ale respekt na dzielni już tak, za walkę do ostatniej kropli krwi).

Druga Poprawka, 4.12.2013r.
Użytkownik lub użytkownicy, którzy spóźnią się z przesłaniem tekstu do moderatora o więcej niż trzy dni, otrzymują na okres jednego miesiąca rangę słomiany zapał i przez ten czas nie mogą wziąć udziału w następnym pojedynku, a ten, który miał się odbyć, zostaje unieważniony. Jeśli jeden z tekstów został przesłany w odpowiednim terminie, na życzenie autora może zostać opublikowany w wątku z pojedynkiem i poddany ocenie użytkowników.
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Posty: 5343
Zobacz teksty użytkownika:

Zasady plebiscytu na Prozę i Poezję miesiąca

Post#3 » 10 maja 2016, o 06:55

Regulamin plebiscytu na Prozę i Poezję miesiąca Kwartału*

1. Proza i Poezja Miesiąca Kwartału to plebiscyty na najlepsze opowiadanie oraz wiersz opublikowane w danym miesiącu kwartale na forum literackim Artefakty.
2. W plebiscytach mogą brać udział opowiadania i wiersze umieszczone w działach Prozy oraz Poezji (z wyłączeniem działów Szuflada oraz Szuflada poetycka) opublikowane w danym miesiącu kwartale, również teksty wieloczęściowe z działów Prozy, jeżeli nowa część została opublikowana w danym miesiącu kwartale.
3. Użytkownicy mogą głosować na najlepsze opowiadanie oraz wiersz danego miesiąca kwartału poprzez oddanie głosu w ankietach umieszczonych w tematach (odrębnych dla Prozy oraz Poezji Miesiąca), które zakłada moderator.
4. W zależności od ilości pozycji na liście, głosowanie trwa od 10 do 14 dni od momentu założenia tematów.
5. Głosować można na trzy propozycje z listy.
6. W przypadku zremisowania się dwóch lub więcej propozycji z listy, urządzana jest dogrywka trwająca 3 dni; jeżeli nie wyłoni ona zwycięzcy, zostaje on wybrany komisyjnie przez moderację forum.
7. Na listach opowiadań i wierszy, spośród których użytkownicy forum mogą wybrać Prozę i Poezję Miesiąca Kwartału, może znajdować się maksymalnie 25 tytułów w przypadku prozy, a 30 w przypadku poezji.
8. Listy nominowanych tekstów są tworzone przez administrację i moderację forum. Najlepsze teksty są komisyjnie wybierane, np. poprzez odrzucenie tekstów o niedbałym zapisie lub mających niższy poziom bądź wybranie najlepszych propozycji.
9. Zwycięskie opowiadanie i wiersz zyskują tytuły odpowiednio Prozy i Poezji miesiąca Kwartału.
10. Nie można oddawać głosów na własne teksty; takie głosy nie będą brane pod uwagę.

* od czerwca 2018 wybory przybierają formę wyborów kwartalnych.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Wróć do „Organizacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości