Puk Puk

Teksty mające wiele lat, wycofane z forum, porzucone, niepoprawione bądź z innych powodów przeniesione do Szuflady.
Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Puk Puk

Post#11 » 19 gru 2014, o 19:02

whatsername pisze:Z całym szacunkiem, Gorgiaszu, ale jest to całkowicie bzdurne wytłumaczenie. Po to są zasady interpunkcyjne, by się ich trzymać.

No to mamy dwie szkoły na ten temat. Obrazek
A sztywno wszystkich zasad to należy trzymać się w matematyce – nigdy w literaturze.

Tagi:

Circe
lekki sztylet
lekki sztylet

Puk Puk

Post#12 » 23 gru 2014, o 13:12

Byłabym w stanie napisać coś pozytywnego o tym drabble, gdyby nie fakt, że ten kawał znam kilka dobrych lat.
W drabble liczy się przede wszystkim pomysłowość i kreatywność, przerabiając stary żart raczej nie czuję się ani rozbawiona, ani zaskoczona, wybacz. :(
Problem with that world is that intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence...
Charles Bukowski

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Puk Puk

Post#13 » 24 gru 2014, o 14:09

Nie wybaczam. Trzeba od czegoś zacząć. Gdybys przeczytała wszystkie moje posty wiedziałabyś co o sobie myślę. Uprzedzałam, że drabble pisałam zainspirowana dowcipem, nie każdy go zna. Ty akurat znasz, więc cię nie zaskoczył.

Circe
lekki sztylet
lekki sztylet

Puk Puk

Post#14 » 24 gru 2014, o 14:47

Nie wybaczam.

Jakoś to przeżyję :]

Trzeba od czegoś zacząć.

Zgadzam się w 100%! Tylko zazwyczaj ludzie zaczynają od tworzenia własnych dzieł. Mogą być kiepskie, ale własne. :)

Uprzedzałam, że drabble pisałam zainspirowana dowcipem, nie każdy go zna.

1. Plagiat to nie inspiracja. Jeśli stworzysz piosenkę, której podkładem będzie jedna z symfonii Beethovena to rozumiem, że też powiesz, iż jego muzyka była jedynie inspiracją?
2. To, że nie każdy zna, nie usprawiedliwia tego, że wykorzystałaś coś, co stworzył ktoś inny.

Jej, czy naprawdę trzeba na tym forum informować ludzi, jak cienka jest granica między plagiatem a inspiracją? W tym wypadku nawet tej granicy nie ma, bo po prostu przerobiłaś stary, znany dowcip. To nie czyni z Ciebie ani autorki, ani tym bardziej twórcy pomysłu.
Problem with that world is that intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence...
Charles Bukowski

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Puk Puk

Post#15 » 27 gru 2014, o 15:32

Circe pisze:Tylko zazwyczaj ludzie zaczynają od tworzenia własnych dzieł.

Ja akurat absolutnie się z tobą nie zgadzam. Mam zupełnie inne zdanie na ten temat.

z resztą zarzutów też się nie zgadzam z tobą.
Pozdrawiam

Hanna Greń
Wydany pisarz

Puk Puk

Post#16 » 5 sty 2015, o 23:03

Drabble przyprawiło mnie o atak śmiechu - wszystko przez tę moją wyobraźnię. Zobaczyłam tę scenę jak w filmie, czyli napisałaś cudnie. I przypomniał mi się Ś.p. Edward - mój pierwszy chomik, spoczywający od dawna pod czereśnią.
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Puk Puk

Post#17 » 7 sty 2015, o 13:41

Hanna Greń pisze:Drabble przyprawiło mnie o atak śmiechu

to, niestety, nie moja zasługa. Pomysł z chomikiem zapożyczyłam ze starego kawału.

Hanna Greń pisze:Zobaczyłam tę scenę jak w filmie, czyli napisałaś cudnie

Jednak cały wstęp to wyłącznie moja zasługa, więc bardzo mi miło, że mój opis przyczynił się do pobudzenia twojej wyobraźni.

Pozdrawiam.

sí-mac tíre
scyzoryk
scyzoryk

Puk Puk

Post#18 » 7 sty 2015, o 17:54

Na początek całkiem ładnie :) Może nie zaskakująco (a przynajmniej dla mnie) czy powalająco zabawnie, ale uśmiechnęłam się na sam koniec. A to dobrze, jeśli tekst wywołuje uśmiech na twarzy. Trochę drabble swojego czasu przeczytałam, próbowałam też pisać (z różnym skutkiem), więc wiem, że nie jest to łatwe. Tobie poszło dobrze. Próbuj dalej, a na pewno będzie jeszcze lepiej :)
[center]Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić,
i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Albert Einstein[/center]

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Puk Puk

Post#19 » 8 sty 2015, o 11:27

sí-mac tíre pisze:Na początek całkiem ładnie

Też mi się wydaje, że dobrze wyszło, ale następne to chyba coraz gorzej, a powinno być raczej lepiej.

sí-mac tíre pisze: A to dobrze, jeśli tekst wywołuje uśmiech na twarzy

Wiem, że lepiej gdy tekst rozbawia, ale drabble przecież nie musi być takie.

Pozzdrawiam

sí-mac tíre
scyzoryk
scyzoryk

Puk Puk

Post#20 » 8 sty 2015, o 13:58

agathas pisze:Wiem, że lepiej gdy tekst rozbawia, ale drabble przecież nie musi być takie.

Pewnie, że nie musi. Ale Twoje z założenia pewnie miało rozbawić, więc dobrze, że wywołało uśmiech :)
[center]Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić,
i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Albert Einstein[/center]

Wróć do „Szuflada prozatorska (formy krótkie)”