Koniec świata

Stare teksty z działu Fantastyka.
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Koniec świata

Post#41 » 3 years temu (5 lip 2015, o 12:26)

- Tylko? No popatrz, zapomniałem.

może: No popatrz, popatrz...zapomniałem.

- Tylko? No popatrz, zapomniałem.
Spojrzał z wyrzutem i rozsiadł się w fotelu.

Dlaczego z wyrzutem?

starannie mył i tak śnieżnobiałą łapę.

nie powinno być:starannie mył, i tak śnieżnobiałą, łapę?
A może nie...

oznajmił z głęboką powagą.

Tu chyba powinno być ...powagą:

Tagi:

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Koniec świata

Post#42 » 3 years temu (20 sie 2015, o 20:07)

Camenne poleciła mi ten tekst jako pierwszy, który powinnam przeczytać wracając na forum i nie zawiodłam się.
Spodobało mi się szczególnie to spojrzenie na świat z kociego punktu widzenia i to, że to kot tak naprawdę wie, jak ów świat funkcjonuje. Kot nie zastanawia się, nie zadaje pytań, wydaje się mieć wiedzę absolutną (w co jestem skłonna uwierzyć) i to człowiek jest tu ignorantem, przekonanym o swojej wyższości. I przypuszczam, że kot doskonale wiedział, co robi, i miał świadomość, jak to się skończy, i poświęcił się, by człowiek stał się choć trochę mądrzejszy. I może każdy z nas ma swój "koniec świata" i jakaś część nas znika, gdy zdecydujemy się przekroczyć granicę.

Podsumowując, bardzo mi się podobało, zdecydowanie jestem zadowolona, że jest to pierwszy tekt, który przeczytałam po długiej nieobecności :)
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Koniec świata

Post#43 » 3 years temu (22 sie 2015, o 18:02)

Dziękuję Lailerosse. Bardzo mi miło, że Ci się podobało. Istotnie, nader często kot sprawia wrażenie, iż wie więcej od człowieka. Może i tak jest. W każdym razie, mój Miuak przekazał mi kiedyś ważną informację, wiedzę, której nigdzie nie znalazłem i podejrzewam, że nikt (albo prawie nikt) na nią nie wpadł, a która okazała się bardzo pomocna. Czasem więc, czymś się z nami podzielą, trzeba tylko stworzyć warunki i umieć słuchać.
Obrazek

Wróć do „Szuflada fantastyczna”