Łakomstwo nie popłaca

Teksty mające wiele lat, wycofane z forum, porzucone, niepoprawione bądź z innych powodów przeniesione do Szuflady.
Hanna Greń
Wydany pisarz

Łakomstwo nie popłaca

Post#11 » 13 cze 2015, o 13:39

agathas pisze:Dwóch żołnierzy wtargnęło do komnaty, w której zastali anioła zajętego konsumowaniem słodyczy.!

Ta konsumpcja trochę mi zgrzyta, nie mógł się zwyczajnie obżerać?
Wypieki z królewskiej kuchni, okruchy oraz ślady czekolady wokół ust świadczyły przeciw niemu jako dowody kolejnej kradzieży.

A więc recydywista! Nic dziwnego, że kara była tak dotkliwa. Podobno jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, a większość z nas lubi słodycze, więc, implikując, Bóg też musi je lubić. Zrozumiałe zatem, że się wkurzył.
Przyłapanego na gorącym uczynku zakuli w kajdany i poprowadzili do Najwyższego Sędziego
.
Tak zwana pokazówka, ku przestrodze innych. Dobre.
Pojmany opierał się trochę, przechodząc przez próg ogromnej sali.

To "trochę" trochę mi nie pasuje, ja na jego miejscu opierałabym się bardzo.
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Tagi:

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Łakomstwo nie popłaca

Post#12 » 5 lip 2015, o 12:32

Hanna Greń pisze: nie mógł się zwyczajnie obżerać?

Chciałam uniknąć "się". To było dawno, ale chyba sprawdzałam możliwości synonimów.

Hanna Greń pisze:A więc recydywista! Nic dziwnego, że kara była tak dotkliwa.

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia dlaczego taki pomysł. Dałam ponieść się wyobraźni.

Hanna Greń pisze:To "trochę" trochę mi nie pasuje, ja na jego miejscu opierałabym się bardzo.

Chyba był otumaniony nadmiarem cukru :-D

zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Łakomstwo nie popłaca

Post#13 » 18 lip 2015, o 22:00

Pierwsze wrażenie pozytywne. Podoba mi się sama koncepcja jak i wykonanie. Chociaż:
Myśl o nadchodzących kłopotach, zmieniających całe jego dotychczasowe życie, skuła mrozem żołądek.

To sformułowałabym inaczej.
Ot, subiektywny literacki kaprys, że wersja pierwotna w ogóle mi nie leży. Ogólnie to pokombinowałabym jeszcze z całością tekstu i fragment "zmieniających całe jego życie" zwyczajnie wyrzuciła. Kłopoty praktycznie nigdy nie pozostawiają nas obojętnie, mało potrzebny przypis.
A jeżeli nie, to przeredagowałabym przynajmniej na: "Myśl o nadchodzących kłopotach, mogących zmienić całe jego życie, skuła mrozem żołądek."

Vash The Stampede
lekki sztylet
lekki sztylet

Łakomstwo nie popłaca

Post#14 » 27 lip 2015, o 08:13

Bardzo zabawny tekst, świetna puenta. Uśmiechnąłem się czytając końcówkę a to nie zdarza mi się zbyt często. Ogólnie ode mnie mocne osiem na dziesięć :)
a night sky full of cries
hearts filled with lies
the contract--is it worth the price?
a soul pledged to the darkness
now I've lost it, I know I can kill
(the truth is just beyond the Gate)

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Łakomstwo nie popłaca

Post#15 » 3 sie 2015, o 11:35

zielarka pisze:Ogólnie to pokombinowałabym jeszcze z całością tekstu i fragment "zmieniających całe jego życie" zwyczajnie wyrzuciła.

Coś w tym jest...Bo przecież bohater mógł nie wiedzieć, co Sędzia z nim zrobi, jak ukarze.
Vash The Stampede pisze:Bardzo zabawny tekst, świetna puenta. Uśmiechnąłem się czytając końcówkę a to nie zdarza mi się zbyt często.

To milusio. Autor chyba zawsze się cieszy, gdy komuś podoba się jego tekst.

Keegan
scyzoryk
scyzoryk

Łakomstwo nie popłaca

Post#16 » 4 sie 2015, o 00:42

I ja się dołączę.

zastali anioła zajętego
pochłanianiem
słodyczy.

według mnie brzmi lepiej

Widok nieproszonych gości
odebrał
głos łasuchowi,

Łasuch nic wcześniej nie mówił, więc mi to "sparaliżowanie" tak lekko zgrzytnęło

ciastko wypadło z dłoni, zimny pot oblał czoło.
kropka

Wszyscy wiemy, kiedy zimny pot oblewa czoło. Sperlanie brzmi nieco zbyt delikatnie, i według mnie wymusza użycie dodatkowych określeń.

+ podpisuję się pod sugestią Zielarki.
Wikingów stworzył wiatr północy.

Cthulhu fhtaghn, jak cudownie to brzmi. Cthulhu fhtaghn, to nie byle bzik!

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Łakomstwo nie popłaca

Post#17 » 9 gru 2015, o 07:45

Keegan pisze:według mnie brzmi lepiej

Pomyślę nad tym "pochłanianiem", bo przynajmniej też jest bez "się".
Keegan pisze:Łasuch nic wcześniej nie mówił, więc mi to "sparaliżowanie" tak lekko zgrzytnęło

Jeżeli lekko, to znaczy, że jest do przejścia.
Keegan pisze:Sperlanie brzmi nieco zbyt delikatnie,

Zajrzę specjalnie do słownika.

Kocham, kocham, kocham.

Wróć do „Szuflada prozatorska (formy krótkie)”