Ponure pożegnanie - prolog

Teksty mające wiele lat, wycofane z forum, porzucone, niepoprawione bądź z innych powodów przeniesione do Szuflady.
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Ponure pożegnanie

Post#11 » 21 maja 2015, o 16:46

Mszczuj pisze:Nie wiem na czym moja przedmówczyni opiera swoją opinię, ale w moim odczuciu uchylanie rąbka tajemnicy na początku książki/filmu etc. jest zabiegiem powszechnie stosowanym. Podsyca ciekawość czytelnika.

Nie zwierzę się wam, panowie, co myślę na temat współczesnego czytelnika bądź kinomana, gdyż mogłabym wywołać lawinę oburzenia.
Po drugie, co innego film a co innego literatura.

AngelOfChaos pisze:Nie do końca poinformowałem, a jedynie podsyciłem jego ciekawość. Wszak czytelnik nie ma pojęcia jakie będą to okoliczności ani co się takiego dokładnie wydarzy, a więc będzie brnął dalej

AngelOfChaos pisze:Zgadzam się z tym. Niejednokrotnie spotykam się z tym czytając książki i zazwyczaj jedynie motywuje mnie to do dalszego pisania.

Mnie na pewno nie zaciekawiła dalsza część.
W „dobrych” książkach, że się tak wyrażę, taki zabieg może i się sprawdza, ale twój tekst na każdym kroku woła o poprawki, w dodatku jest tak śmiertelnie nudny, że „zachęta” wbiła tylko gwóźdź do trumny odrobiny ciekawości. Jeżeli ktokolwiek odczuł cień zainteresowania kontynuacją tej historii, udowadnia, że zadowala się marnymi tekstami.

Tagi:

Mszczuj
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ponure pożegnanie

Post#12 » 22 maja 2015, o 02:49

Przyznaj się, że się wygłupiłaś, a nie od razu obrażasz cudzy tekst i wszystkich dookoła ;)

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Ponure pożegnanie

Post#13 » 22 maja 2015, o 07:15

Mszczuju, to jest forum literackie i należy zachować pewne standardy. Jak na razie, jedyną osobą, która obraża innych, jesteś Ty. Nie potrafisz znieść odmiennej opinii, a w zamian zachowujesz się niezgodnie z zasadni netykiety, będąc aroganckim, obrażając przedmówczynię i pisząc jawną nieprawdę. Bardzo nieładnie.

Mszczuj
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ponure pożegnanie

Post#14 » 22 maja 2015, o 12:12

Georgiaszu, to jest wątek z komentarzami do pewnego tekstu. Jeżeli nie masz zamiaru go komentować to wstrzymaj swoje moralizatorskie zapędy albo umieszczaj je gdzie indziej (najlepiej w jakimś ustronnym miejscu, gdzie nikt poza tobą nie będzie miał do nich dostępu).

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Ponure pożegnanie

Post#15 » 22 maja 2015, o 13:05

Sądzę, Mszczuju, że powyższą uwagę powinieneś skierować do siebie. Ponieważ zamiast komentować tekst, obrażasz innych użytkowników.

AngelOfChaos
scyzoryk
scyzoryk

Ponure pożegnanie

Post#16 » 23 maja 2015, o 14:25

Czy to, aby na pewno odpowiednie miejsce na tego typu dyskusje?
Lepiej byłoby jednak gdyby wszelkie osobiste uwagi były wymieniane między sobą niż publicznie na forum.

Wróć do „Szuflada prozatorska (formy krótkie)”