"Houston, po problemie" [wersja 2.0]

Teksty mające wiele lat, wycofane z forum, porzucone, niepoprawione bądź z innych powodów przeniesione do Szuflady.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#11 » 3 lis 2015, o 15:44

Wydaje mi się, że ta wersja jest znacznie lepsza, ale niech to oceni ktoś lepiej znający sci-fi, niż ja.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Tagi:

Awatar użytkownika
Vampircia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#12 » 14 lis 2015, o 13:00

Muszę przyznać, że masz bardzo dobry styl. Generalnie nie przepadam za narracją w pierwszej osobie, ale tutaj nawet tego zbytnio nie odczułam. Udało ci się dopasować styl wypowiedzi do bohatera i to też było fajne. Wiele osób sobie z tym nie radzi. Cieszę się, że jest zachowana harmonia między ilością dialogów, a opisów. Dialogi bardzo przyjemne, tak na marginesie. Fabularnie mnie nie porwało, może dlatego, że nie interesuję się zbytnio kryminałami, a tu jednak wątek kryminalny jest najważniejszy. Realia mocno sztampowe, ale z drugiej strony, to nie musi być wada. Lubię stare, klasyczne s-f.
– Sześciu uzbrojonych po zęby komandosów, lepiej nie patrz krzywo, jeśli nie chcesz zostać mielonką – uśmiechnął się krzywo.

Tu ci się wkradło powtórzonko. Ale ogólnie dużych błędów nie widzę.
Obrazek

Wróć do „Szuflada prozatorska (formy krótkie)”