[Bleach] Zmysły

Teksty mające wiele lat, wycofane z forum, porzucone, niepoprawione bądź z innych powodów przeniesione do Szuflady.
Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

[Bleach] Zmysły

Post#1 » 26 sty 2011, o 19:55

Bleach, ludzie! Stare, znalazłam na dysku, gdzie przeleżało dobre cztery miesiące, ale... Jakoś nie chciało mi się kasować. xD

Zmysły.

Jeżeli można przypisać komuś jeden zapach, to Ichimaru Gin jest zapachem suszonych persymonek.
Jeżeli można przypisać komuś jeden smak, to Aizen Souske jest smakiem mocnej, zielonej herbaty.
W Hueco Mundo nie ma zapachu ani smaku.
Tylko zimno.

Dłonie są chłodne, jak lód, spływający po skórze pot smakuje jak łzy. Powietrze przeszkadza, jest zbyt ciężkie, zbyt słodkie i gorzkie zarazem.
Nabrzmiałe od pocałunków usta mają posmak siarki.
Trucizny.
Krwi.

Nienawiść jest tak podobna do miłości, że bardzo łatwo jest przekroczyć granicę. Jak linoskoczek na linie spaść w przepaść.
I może istnieje szansa, że tym razem da radę pociągnąć go ze sobą.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Tagi:

Awatar użytkownika
Kaliope45
Użytkownik zbanowany

Re: [D] Zmysły

Post#2 » 26 sty 2011, o 21:01

Nie znam Bleacha, wiec nie wiem o co chodzi, no i troche troche nudne, w ogole nie ma akcji, ale tak to fajne ;]

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#3 » 26 sty 2011, o 21:20

Akcji nie ma, fakt. Ale to raczej opisówka miała być, więc tym się raczej nie przejmujmy. Poza tym format drabble ogranicza zapędy co do planowania fabuły...

Ale jak i tak to fajne, to okej. XDDD
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#4 » 3 kwie 2012, o 14:33

Najważniejsze, że fajne.
Ładna opisówka, ładne przyrównania do smaków i zapachów, bardzo proste, a obrazowe, czyli takie, jakie powinno być drabble.

Dłonie są chłodne, jak lód, spływający po skórze pot smakuje jak łzy. Powietrze przeszkadza, jest zbyt ciężkie, zbyt słodkie i gorzkie zarazem.
Ślicznie brzmią te zdania.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#5 » 22 kwie 2012, o 09:34

Slash ._.
Biedny Gin, Souske nie zasługuje na tego lisa. Niech znajdzie sobie kogoś innego... (I tyle z mojego konstruktywnego komentarza.)
Po prostu robię za zły charakter.

PIK
scyzoryk
scyzoryk

Zmysły

Post#6 » 12 lis 2012, o 19:22

Podoba mi się! :)
[center]"Ołówka nie pożyczyłbym nikomu za nic na świecie. Człowiek musi mieć coś własnego [...]".[/center]

[center]"I'm not crazy, my mother had me tasted"[/center]

3c273
lekki sztylet
lekki sztylet

Zmysły

Post#7 » 9 lis 2014, o 18:20

Jeżeli chodzi o Bleacha to muszę powiedzieć, i z miałem z nim styczność, jednak głównie pod postacią anime, a nie mangi. Jednak mimo powyższy ff wywodzi się z tego typu komiksu japońskiego. Dowodem tego są wspomniane postacie i miejsce akcji tego tekstu, które jest opisywane przez podmiot liryczny będący jednym z bohaterów tej formy pisanej.

Awatar użytkownika
Vampircia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Zmysły

Post#8 » 14 lis 2015, o 17:47

Mam dziwne wrażenie, że już kiedyś to czytałam. Było to publikowane gdzieś indziej? Och, Bleach, co za dawne czasy. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz czytałam do tego jakieś ff, ale lata temu pochłaniałam ich naprawdę duże ilości. Jestem pod wrażeniem, bo jak na razie nie natknęłam się na zły tekst na tym forum. W ogóle napisać miniaturę moim zdaniem jest bardzo ciężko. A napisać miniaturę tak krótką, która będzie mieć sens i paradoksalnie dużo treści, to już naprawdę wyczyn. Moje gratulacje.
Obrazek

Wróć do „Szuflada prozatorska (formy krótkie)”