Filiżanka

Teksty mające wiele lat, wycofane z forum, porzucone, niepoprawione bądź z innych powodów przeniesione do Szuflady.
sí-mac tíre
scyzoryk
scyzoryk

Filiżanka

Post#11 » 23 sie 2015, o 18:17

Camenne pisze:Pozłacania na wzorze zdążyły się zetrzeć, a sam barwny kiedyś ptak, którego umieszczono na motywie, już dawno stracił swój blask. Talerzyk, również przystrojony dumnym kiedyś pawiem, wyglądał żałośnie.

Usunęłabym "sam". ...a barwny kiedyś ptak... brzmi lepiej. I powtarza się "kiedyś". Można zamienić przykładowo na swojego czasu, albo coś w tym stylu :)

Spokojny, klimatyczny, uroczy tekst. Aż mi się żal zrobiło, że nie mam takiej filiżanki.
[center]Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić,
i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Albert Einstein[/center]

Tagi:

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Filiżanka

Post#12 » 25 wrz 2015, o 18:47

Soreczka, musiałam:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9WQA7a0X3Pk[/youtube]
:kuku:

Drabble mi się podobało; wydaje mi się całkiem... prawdziwe. Ludzie, przynajmniej moim zdaniem, mają tendencję do przywiązywania się do rzeczy pozornie niewiele wartych, nieatrakcyjnych (talerzyk z pawiem? Serio? :D), ale za to niosących wspomnienia. Ty ubrałaś to w całkiem zgrabny opis filiżanki, który czytało się szybko, ale z pewną nutą, hm... delikatnej nostalgii. :)
where does everybody go when they go?

Wróć do „Szuflada prozatorska (formy krótkie)”