We mgle

Stare teksty z działu Proza obyczajowa.
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

We mgle

Post#11 » 2 years temu

szczepantrzeszcz pisze:W pierwszym podejściu też myślałem czy nie zgłosić podobnej uwagi, ale inaczej spojrzałem i po prostu przyjąłem, że narrator myśli podobnie jak my.

Tralala, ja byłam pierwsza. ;p

Piotrek84
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

We mgle

Post#12 » 2 years temu

Wielkie dzięki Zielarko za uwagi, ciszę się, że tekst nie jest w twoim mniemaniu całkiem do d...
A jeśli chodzi o teorię względności:
Demiurg-kreator, twórca nowych światów i bajecznych rzeczywistości, który projektuje wszystko na własną rękę, a tym kimś jest w tym opowiadaniu bohater-narrator, może mieć zupełnie nową wizję świata, który działa na innych zasadach niż nasz. (Swoją drogą on prawie zawsze działa na innych zasadach, w literaturze nigdy nie ma stuprocentowego realizmu) Poza tym sam proces tworzenia rzeczywistości w nas samych - Autorach, czyni nas swego rodzaju demiurgami i budzi taki zachwyt tworzenia, że przynajmniej na chwilę wszystko inne uchodzi na dalszy plan. (Czyż tak sami nie tworzycie własnych opowiadań, własnych światów?) Chyba z tego zachwytu wychodzą później niezłe "chocki klocki" w opowiadaniu, kiedy autor nie potrafi odróżnić swojej wizji od rzeczywistości. I wtedy wszystko wychodzi do d...

Wróć do „Szuflada obyczajowa”