b

Stare teksty z działu Proza obyczajowa.
mbrznk
scyzoryk
scyzoryk

b

Post#1 » 1 year temu (15 lis 2016, o 16:10)

.

Tagi:

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Przeznaczenie

Post#2 » 1 year temu (15 lis 2016, o 17:27)

Rzeczywiście karma w końcu wraca, tym razem w postaci młotka i dłoni człowieka pozornie uniżonego i pokornego. Rozmowa w formie przypowieści z twistem na koniec to nie takie oczywiste rozwiązanie, tutaj nieźle zestawia się z dialogiem.

– Jak pan sobie życzy. Ze spodu przybornika pucybut wydobył narzędzie nieużywane dotąd w tym zawodzie i stanął przed siedzącym w fotelu.

Siadł ciężko w głębokim fotelu i przyciągnął nogi blisko pucybuta – Wyczyść mi buty dobry człowieku.

– Słucham?! Z uniesionym głosem obsługiwany dźwignął ciało na rękach z oparcia fotela.

– Jeśli na każdego złego czeka kara, to w moim przypadku przynajmniej będzie zasłużona – ryknął z donośnym śmiechem człowiek powszechnie uważany za złego. Ale w twoim przypadku człowieku?

– To prawda, rzekł zły, ale po pierwsze nie ma sensu przyzwyczajać się do czegokolwiek.

Przedziwnie zapisujesz dialogi - raz "didaskalia" oddzielasz przecinkami, raz wcale, raz nie zaczynasz dialogu myślnikiem lub choćby pauzą, nie przenosisz też następnego zdania do nowego akapitu. To nawet nie tylko kwestia niewiedzy, jak powinno się je poprawnie zapisać, ale też niedbałość, bo gdyby tekst zostałby dokładniej przejrzany przez samego autora, pojawiałyby się konsekwentnie te same błędy, nie różne w różnych partiach tekstu. To plus błędy interpunkcyjne, literówki i co najmniej jeden błąd ortograficzny.
Jak się zapisuje dialogi, jest opisane tutaj: http://www.artefakty.pl/zapis-dialogow/
Smuci mnie, że na forum coraz więcej pojawia się prozy tak niedbale zapisanej.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

mbrznk
scyzoryk
scyzoryk

Przeznaczenie

Post#3 » 1 year temu (17 lis 2016, o 14:07)

Dziękuję, że przeczytałaś ten wpis. Poprawiłem przecinki i zapis dialogów. Fakt, nie przyłożyłem się do tej części.
Nie znalazłem natomiast wspomnianego przez Ciebie błędu ortograficznego.

Wróć do „Szuflada obyczajowa”