Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”! Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Nie lubie (wulgaryzmy) 18+

Miejsce spoczynku wierszy opublikowanych kilka lat temu.
8fun
scyzoryk
scyzoryk

Post#1 » 15 mar 2018, o 00:47

Nie lubie, gdy się uśmiechają,
a w duchu myślą, żebyś zdechł.
Nie Lubie fałszu i obłudy,
ja tego nie potrafię znieść.

Nie lubie, polityków i motłochu,
który jest gotów życie za nich dać.
Nie Lubie wojny, zabijania,
nie Lubie pierdolonych flag.

Nie lubie, telewizyjnej propagandy
co tylko jedną prawdę zna.
Nie lubie reklam i bilbordów
bijących ludziom prosto w twarz.

Nie lubie, gdy dopada Cię choroba
Gdy brak Ci optymizmu i tracisz życia sens.
Gdy Bóg nie slucha gdy go proszę
by przeniósł na mnie cierpien część.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#2 » 15 mar 2018, o 08:52

Literówki i inne błędy wypadałoby poprawić, gdy się wrzuca tekst do oceny, zwłaszcza, że na forum jest dział Scholaria, w których mogą wrzucać ci mający problemy z poprawną pisownią lub początkujący w pisaniu. "Lubie" to nie "lubię", w polskim są ogonki. Nie lubię wylewać kubłów zimnej wody, ale, kurcze, zapis - gimnazjalny. Bardzo to proste. I o ile powtarzające się "Nie lubię" jest jakimś pomysłem, dobrze, że zbudowałeś wiersz na zaplanowanej konstrukcji, to całościowo jest to w klimacie wyrzutu nastolatka. Wulgaryzmy tylko to skojarzenie umacniają. Te "pretensje" są dość oczywiste i uogólnione, bardziej na komentarz na onecie niż na wiersz. Nie chciałabym cię urazić, ale wygląda to jak coś, co można napisać w pięć minut, bo nie widać tu pracy nad treścią (zapis bardzo w takim odbiorze szkodzi).
Trochę dziwny jest też koniec - zaczynasz od nawiązań do polityki, do ludzi i ich fałszywości, i przechodzisz do czegoś nieco bardziej trywialnego, do tego, że nie lubisz, gdy ktoś choruje, i że zabrałbyś ich cierpienie. Nieco to odstaje od reszty.

Treściowo dużo osób pewnie się z tobą zgodzi.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Post#3 » 16 mar 2018, o 21:19

Przesłanie i lejtmotyw przypominają jeden z tekstów utworów Włodzimierza Wysockiego.
https://www.youtube.com/watch?v=ZElw2LPHQl8

8fun
scyzoryk
scyzoryk

Post#4 » 16 mar 2018, o 23:43

Gorgiasz pisze:Przesłanie i lejtmotyw przypominają jeden z tekstów utworów Włodzimierza Wysockiego.

Tytuł mojego wiersza „Nie lubie" identyczny z tytułem wiersza WW. to celowe nawiązanie do pierwowzoru.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#5 » 17 mar 2018, o 08:49

8fun pisze:
Gorgiasz pisze:Przesłanie i lejtmotyw przypominają jeden z tekstów utworów Włodzimierza Wysockiego.

Tytuł mojego wiersza „Nie lubie" identyczny z tytułem wiersza WW. to celowe nawiązanie do pierwowzoru.

O kurcze, znam, ale nie skojarzyłam. Takie celowe odniesienia jednak trochę zmieniają odbiór i szkoda, że o tym nie wspomniałeś.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Szuflada poetycka”