Garth Nix

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Garth Nix

Post#1 » 23 lut 2013, o 20:22

Garth Nix to australijski pisarz literatury fantasy, piszący głównie powieści dla młodzieży. Największą sławę przyniosła mu bestsellerowa seria Stare Królestwo składająca się z tomów: Sabriel, Lirael, Abhorsen.
Jestem w trakcie czytania Sabriel (dzięki uprzejmości Lir wysyłającej swoje książki w świat... to wcale nie jest lizusostwo, khm :D). Znacie tego pisarza, czytaliście coś jego autorstwa?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Garth Nix

Post#2 » 25 lut 2013, o 08:28

Nie znam, ale Kados początkowo miał być Starym Królestwem, więc z pewnością sięgnę :d

Awatar użytkownika
Camenne

Garth Nix

Post#3 » 8 mar 2013, o 09:58

Sięgnij, warto :) Przeczytałam dopiero pierwszy tom, "Sabriel", ale jak najszybciej chcę zacząć czytać kolejne. Nie zrażajcie się tym, że określają tę serię jako "młodzieżową", nijak ma się do tego, co obecnie jest tak nazywana. Co prawda widać, że to książka napisana dla takiego przedziału wiekowego i dobrze ją tak odbierać, ale to wciąż dobra książka. Zresztą... kto czytał, ten rozumie - Mogget, kot będącego nie tylko kotem, ale wytworem Wolnej Magii, najbardziej rozbrajający bohater, czego chcieć więcej?
Szkoda, że zabrałam się za nią tak późno, czuję, że byłaby jedną z moich ukochanych serii, gdybym trafiła na nią z dziesięć lat temu :D
Swoją drogą genialnie się kończy:
 Rozwiń, aby przeczytać
Był jeden kot, są dwa koty :lol:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Strefa autorów”