Frank Herbert

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna
Posty: 6492
Zobacz teksty użytkownika:

Frank Herbert

Post#1 » 24 lut 2013, o 19:09

Autor słynnej sagi "Kroniki Diuny", która doczekała się sześciu tomów napisanych przez samego Franka i została przerwana przez jego śmierć - saga jest kontynuowana przez syna pisarza. Frank Herbert jest uważany za jednego z najważniejszych przedstawicieli science fiction. I nie bez powodu.  

Tomy napisane przez Franka Herberta: 

  • Diuna
  • Mesjasz Diuny 

  • Dzieci Diuny 

  • Bóg Imperator Diuny (Bóg Cesarz Diuny) 

  • Heretycy Diuny 

  • Diuna: Kapitularz (Kapituła Diuną)
 

Ktoś z obecnych miał styczność z Diuną? 

 

Sama przeczytałam pierwszy tom, Diunę, i jest jedną z moich najukochańszych książek, rozpiszę się o niej jednak później, by nie pisać bardzo długiego postu już na wstępie. Przy czytaniu kontynuacji trafiłam na nie najlepsze tłumaczenie, dlatego nie chcę się wypowiadać o Mesjaszu Diuny, dopóki nie sięgnę po wydanie Rebisu, które jest zresztą cudowne same w sobie. Diuna to jedna z najpiękniej wydanych książek, jakich mam, jeżeli nie jesteście do końca przekonani, zobaczcie, jak wygląda - wątpię, że istnieje osoba, która mogłaby mu odmówić :D


Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna
Posty: 2024
Zobacz teksty użytkownika:

Frank Herbert

Post#2 » 2 mar 2013, o 19:27

Mesjasza Diuny w zasadzie dosłownie rzuciłam w kąt. O ile pierwszą książkę naprawdę uwielbiam i darzę czcią niemalże nabożną, to ta mi się tak nie podobała, że ugh. Nie byłam w stanie, nie na moje nerwy.
"I'm not evil, I'm just differently moral." 

 

"Life's a bitch, now so am I." 

 

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."


Awatar użytkownika
Lena
scyzoryk
scyzoryk
Posty: 20
Zobacz teksty użytkownika:

Frank Herbert

Post#3 » 2 mar 2013, o 19:31

Czytałam kiedyś pierwszą księgę, obecnie jestem absolutnie zauroczona tą książką. Po prostu ona jest jakby napisana dokładnie pod mój gust :D .

Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna
Posty: 6492
Zobacz teksty użytkownika:

Frank Herbert

Post#4 » 2 mar 2013, o 19:37

Lailerosse pisze:Mesjasza Diuny w zasadzie dosłownie rzuciłam w kąt. O ile pierwszą książkę naprawdę uwielbiam i darzę czcią niemalże nabożną, to ta mi się tak nie podobała, że ugh. Nie byłam w stanie, nie na moje nerwy.
Za często mamy taką samą opinię... wspólny mózg? :lol: 

Mnie to dziwi o tyle, że Diuna jest uwielbiana jako saga, a sam Mesjasz raczej jest cenioną książką, a jednak mi nie podszedł zdecydowanie - do tego stopnia, że mdliło mnie ze złości, gdy go czytałam. Myślałam, że może to tłumaczenie, bo Łoziński nawyrabiał dziwne rzeczy z nazwami własnymi, styl był przyciężki, pełen dziwnych zwrotów... ale do fabuły też nie byłam przekonana. Już sama główna postać, Paul, traci wszystko ze swojego uroku, a wątek Chani, Irulaną, przedłużania dynastii, dziwne intrygi, odpychające postaci... Ugh. Kocham "Diunę", więc i do tego tomu podejdę drugi raz, ale zdecydowanie wezmę się za inne tłumaczenie.


Wróć do „Strefa autorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość