Witamy na Artefaktach! Każdy twórca poszukuje miejsca, w którym mógłby nie tylko opublikować swoje opowiadania i wiersze, ale przede wszystkim spotkać się z szerokim gronem czytelników i zyskać odzew - w tym celu powstały Artefakty.

Jako użytkownik Artefaktów zyskasz możliwość publikowania oraz komentowania. Zajmuje to mniej niż 30 sekund!

Zarejestruj się lub Zaloguj się
Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Steven Erikson

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Posty: 5371
Zobacz teksty użytkownika:

Steven Erikson

Post#1 » 3 mar 2013, o 12:03

Najbardziej znanym dziełem Eriksona są Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych, cykl fantasy o wojnie, o losach ludzi i innych istot, które zmagają się w wielkich bitwach stali i magii. Akcja cyklu została umieszczona głównie w Imperium Malazańskim oraz na jego pograniczu. Pierwsza książka tej serii, Ogrody Księżyca, będąc jednocześnie debiutem autora w dziedzinie fantastyki, uzyskała w 1999 roku nominację do World Fantasy Award w kategorii "Novel" ("Powieść"). Cykl liczy 10 tomów, w Polsce każdy z tomów 3-10 został rozbity na 2 części.

Co sądzicie o tym autorze? :)
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Giwi

Steven Erikson

Post#2 » 3 mar 2013, o 17:56

Powiem szczerze: nie za bardzo lubię książki, które wrzucają czytelnika w wir akcji, bez wcześniejszego wytłumaczeni kilku rzeczy. Miałam właśnie taki problem z Wojną Kwiatów Tada Williamsa oraz Czarnym Pryzmatem Weeksa, po prostu nie byłam w stanie przejść przez dwieście stron tekstu. Ale Erikson to NAPRAWDĘ inna bajka. Malazańska Księga Poległych to epopeja (bo jak nazwać fakt, że ma być trzynaście tomów, z czego chyba od tomu czwartego książki są dzielone na jeszcze dwa tomy? :D) i to taka, że opada szczena. Wszystkie postacie są w jakiś sposób powiązane, są żywe i przekonywujące. Mamy tajemnicze Ascendetny, Cesarzową, która przejęła poprzez morderstwo tron i mamy Wojnę przez duże W. Polecam, bo naprawdę warto.
Jak na razie mój faworyt, jeśli chodzi o powieści fantasy, srsly (i przykro mi, ale przebija Grę o Tron, którą tak się jaracie. GoT jest OK, ale to jest WSPANIAŁE).

Wróć do „Strefa autorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości