Steven Erikson

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna
Posty: 6492
Zobacz teksty użytkownika:

Steven Erikson

Post#1 » 3 mar 2013, o 12:03

Najbardziej znanym dziełem Eriksona są Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych, cykl fantasy o wojnie, o losach ludzi i innych istot, które zmagają się w wielkich bitwach stali i magii. Akcja cyklu została umieszczona głównie w Imperium Malazańskim oraz na jego pograniczu. Pierwsza książka tej serii, Ogrody Księżyca, będąc jednocześnie debiutem autora w dziedzinie fantastyki, uzyskała w 1999 roku nominację do World Fantasy Award w kategorii "Novel" ("Powieść"). Cykl liczy 10 tomów, w Polsce każdy z tomów 3-10 został rozbity na 2 części. 

 

Co sądzicie o tym autorze? :)


Giwi

Steven Erikson

Post#2 » 3 mar 2013, o 17:56

Powiem szczerze: nie za bardzo lubię książki, które wrzucają czytelnika w wir akcji, bez wcześniejszego wytłumaczeni kilku rzeczy. Miałam właśnie taki problem z Wojną Kwiatów Tada Williamsa oraz Czarnym Pryzmatem Weeksa, po prostu nie byłam w stanie przejść przez dwieście stron tekstu. Ale Erikson to NAPRAWDĘ inna bajka. Malazańska Księga Poległych to epopeja (bo jak nazwać fakt, że ma być trzynaście tomów, z czego chyba od tomu czwartego książki są dzielone na jeszcze dwa tomy? :D) i to taka, że opada szczena. Wszystkie postacie są w jakiś sposób powiązane, są żywe i przekonywujące. Mamy tajemnicze Ascendetny, Cesarzową, która przejęła poprzez morderstwo tron i mamy Wojnę przez duże W. Polecam, bo naprawdę warto. 

Jak na razie mój faworyt, jeśli chodzi o powieści fantasy, srsly (i przykro mi, ale przebija Grę o Tron, którą tak się jaracie. GoT jest OK, ale to jest WSPANIAŁE).


Wróć do „Strefa autorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość