Witamy na Artefaktach! Każdy twórca poszukuje miejsca, w którym mógłby nie tylko opublikować swoje opowiadania i wiersze, ale przede wszystkim spotkać się z szerokim gronem czytelników i zyskać odzew - w tym celu powstały Artefakty.

Jako użytkownik Artefaktów zyskasz możliwość publikowania oraz komentowania. Zajmuje to mniej niż 30 sekund!

Zarejestruj się lub Zaloguj się
Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Terry Pratchett

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu
Zobacz teksty użytkownika:

Re: Terry Pratchett

Post#11 » 17 paź 2010, o 00:17

Dobra, tknęłam, finally. "Kolor Magii", "Kosiarz", a teraz dobieram się do "Czarodzicielstwo". Z lepszych co polecacie :)?
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#12 » 17 paź 2010, o 11:34

"Piekło pocztowe", "Świat finansjery", "Łups!" i "Potworny regiment" <3
Dacie wiarę, że jeszcze nie czytałam "Niewidocznych Akademików"? :< Coś trzeba z tym wreszcie zrobić, bu.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#13 » 17 lis 2012, o 10:33

Dorwałam się do tych "Niewidocznych...", czytam, czytam i przeczytać nie mogę :S Pierwszy raz mi się zdarzyło, bym męczyła Pratchetta, ta część ewidentnie mi nie podchodzi, może i jest napisana dobrze, ale nie tak wciągająca jak inne, po prostu nie ciekawi mnie.
Ale dobrnęłam do pijanego patrycjusza, myślałam, że rozłoży mnie ten fragment na łopatki, ale też nie :<

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Terry Pratchett

Post#14 » 17 lis 2012, o 20:03

Ach, właśnie, z nowszych informacji: http://www.newstatesman.com/culture/201 ... en-im-gone

Uważam, że to dobra informacja. Po pierwsze, nie wiadomo, czy Rhianna rzeczywiście zdecyduje się pisać dalej, a jeśli tak, to, hej, nikt nikomu nie każe niczego czytać. Po drugie, biorąc pod uwagę, że przygotowywany jest miniserial o Straży i zapewne brane pod uwagę będą kolejne ekranizacje, dobrze, że ktoś kompetentny i zaangażowany będzie trzymał nad tym wszystkim pieczę.
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Terry Pratchett

Post#15 » 24 kwie 2013, o 23:23

Dopadł ktoś może "Spryciarza z Londynu"? Najnowsza książka Pratchetta w polskim wydaniu, od premiery minął ledwie tydzień, jeszcze świeża! :D Spoza "Świata Dysku", trzeba pamiętać.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Terry Pratchett

Post#16 » 3 mar 2014, o 20:51

Czy ktoś jeszcze, tak jak ja, czeka na "Parę w ruch"? Trzecia książka o Moiscie von Lipwigu, premiera 29.04 :D

Pryvian
użytkownik nieaktywny

Terry Pratchett

Post#17 » 5 mar 2014, o 12:05

W moje urodziny~! *nuci radośnie* Nie ma szans, żebym ją przegapiła :D Moja kolekcja książek Pratchetta musi być pełna :D
[center]She's my carer. She cares so I don't have to.[/center]

[center]ObrazekObrazek[/center]

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Terry Pratchett

Post#18 » 12 mar 2017, o 17:05

Myślę, że warto odświeżyć ten temat, właśnie dzisiaj mija druga rocznica śmierci Pratchetta.

Nie czytałam jeszcze ani Pary w ruch, ani Pasterskiej korony, to w sumie dwie ostatnie jego książki i tylko one mi zostały z całego cyklu. Jakoś nie wyobrażam sobie dokończyć i nie mieć już więcej niczego nowego pratchettowego do czytania.

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Terry Pratchett

Post#19 » 12 mar 2017, o 17:25

Ja zabieram się do Piekła Pocztowego. I jakoś mi się smutno to czyta. Chciałabym mieć tak pokręcone poczucie humoru jak Terry i ratować dzień tylu niewierzącym w siebie istotom.
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Terry Pratchett

Post#20 » 15 mar 2017, o 20:51

Ja zabieram się do Piekła Pocztowego. I jakoś mi się smutno to czyta.

Mnie właściwie też, chciałam sobie odświeżyć "Łups!", który w zasadzie jest moją ulubioną książką z całego cyklu, ale nie czyta się już tak samo, gdy Pratchett zmarł. Szkoda mi go straszliwie. Ale swoją droga ciekawe, czy jego córka rzeczywiście przejmie po nim cykl i napisze to, czego on nie zdążył.

Wróć do „Strefa autorów”