Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Robin Hobb

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna
Zobacz teksty użytkownika:

Robin Hobb

Post#1 » 26 maja 2009, o 17:51

Założyłam ten temat z nadzieją, że może ktoś jeszcze zna tę autorkę :D .
Napisała m.in. Trylogię o Skrytobójcy, Złotoskórego oraz serię o książek o Czarostatkach i według mnie, to obecnie jedna z ciekawszych autorek fantasy (mnie przynajmniej naprawdę oczarowały jej książki).
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Re: Robin Hobb

Post#2 » 26 maja 2009, o 18:03

Znam, znam i przymierzałam się już do dobrania się do jej książek, ale nie trafiłam, bo w bibliotece wiecznie wypożyczone, księgarnie mi ich nie sprowadziły w ciągu miesiąca, więc zrezygnowałam, a na polterze nie miałam aż tylu punktów, by zamówić sobie (była dostępna trylogia o Złotoskórym).
Co polecasz najbardziej i od których trylogii warto zacząć, bo coś czuję, że wznowie poszukiwania :)
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#3 » 26 maja 2009, o 18:20

Złotoskóry jest bezpośrednią kontynuacją Trylogii o Skrytobójcy, więc oczywiście od Skrytobójcy trzeba zacząć. Co do Czarostatków, to czytałam tylko pierwszą część i nawet mi się podobała, choć nie tak bardzo jak Skrytobójca. Co do tej pierwszej trylogii, to ma wszystko, dzięki czemu od razu się w niej zakochałam - wciągającą fabułę, genialnych bohaterów (nawet jeśli mają dość specyficzne imiona) i naprawdę cudowny, czarowny świat :roll: .

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#4 » 26 maja 2009, o 18:26

O, widzisz, jednak dobrze, że nie starałam się o Złotoskórego, szkoda zaczynać od środka.
Czyli w najbliższym czasie poszukam trylogii o Skrytobójcy i zdam relację :)
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Euverris H'ané
użytkownik nieaktywny

Post#5 » 25 cze 2009, o 13:56

Oczywiście, że znam!
Bogowie, Ślepun...!
Zdecydowanie Skrytobójca i Złotoskóry to jedne z moich ulubionych cykli fantasy. Kocham przede wszystkim za bohaterów, zaraz potem za fabułę. A jeszcze potem za to, że kończąc Złotoskórego ryczałam jak bóbr [choć przecież samo zakończenie było, nie ukrywajmy, lekko skopane, ot]. Ba!, ja się wiersza Błazna na pamięć nauczyłam! ^^
Czytałam też Żywostatki, ale jakoś stanęło chyba w połowie drugiego tomu. To już nie to samo jednak. ;]

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#6 » 25 cze 2009, o 21:47

A jeszcze potem za to, że kończąc Złotoskórego ryczałam jak bóbr [choć przecież samo zakończenie było, nie ukrywajmy, lekko skopane, ot]

Oj, dokładnie. Zresztą, mnie się przestało podobać już jak wróciła sprawa Sikorki. Ja nie wiem, ale już jakoś w Skrytobójcy tej dziewczyny strasznie nie lubiłam :?

Euverris H'ané
użytkownik nieaktywny

Post#7 » 25 cze 2009, o 21:54

Ja do Sikorki w ogóle nigdy chyba jakąś szczególną miłością nie pałałam. No była sobie, sympatyczna, silna i ten, i Bastard miał do kogo myślami wracać, noale.
Chyba pójdę sobie poczytać. Błazen, Błazeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen!

Euverris H'ané
użytkownik nieaktywny

Post#8 » 10 sty 2010, o 17:31

Post pod postem, ja wiem, ja widzę, ale może mi wybaczycie. Bo ten, Eu ma silną potrzebę upewnienia się, że poprawnie pamięta. Potrzeba jest bardzo, bardzo silna, bo ją nazwali "matura ustana z polskiego". Przechodząc do rzeczy: najwięcej o Mocy i konsekwencjach jej używania było w Wyprawie, prawda? Kamieniołomy, Najstarsi, smoki i tak dalej. To ten tom, prawda, Eu dobrze pamięta?

Giwi

Post#9 » 10 sty 2010, o 22:17

jeszcze nie skończyłam trylogii "Skrytobójcy", ale moja koleżanka owszem i mówi, że tam jest jakiś wątek homoseksualny i w ogóle. W którym to jest tomie, a jak nie w tej trylogii to w której?

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#10 » 10 sty 2010, o 23:58

Euterpe pisze:Post pod postem, ja wiem, ja widzę, ale może mi wybaczycie. Bo ten, Eu ma silną potrzebę upewnienia się, że poprawnie pamięta. Potrzeba jest bardzo, bardzo silna, bo ją nazwali "matura ustana z polskiego". Przechodząc do rzeczy: najwięcej o Mocy i konsekwencjach jej używania było w Wyprawie, prawda? Kamieniołomy, Najstarsi, smoki i tak dalej. To ten tom, prawda, Eu dobrze pamięta?

Chyba tak :) Właśnie jestem w trakcie czytania po raz drugi pierwszej trylogii, więc niedługo mogę się jeszcze upewnić ;)

Giwi pisze:jeszcze nie skończyłam trylogii "Skrytobójcy", ale moja koleżanka owszem i mówi, że tam jest jakiś wątek homoseksualny i w ogóle. W którym to jest tomie, a jak nie w tej trylogii to w której?

Hm, może tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś nie chciał tak od razu wiedzieć wszystkiego to:
 Rozwiń, aby przeczytać
To się pojawia w drugiej trylogii, bodajże w drugim (?) tomie. O ile wcześniej generalnie ten wątek był dość subtelny i taki bardziej, hm, niejednoznaczny (właściwie to tylko domyślny i... argh, nie umiem tego wytłumaczyć, był delikatny i specyficzny), to tutaj pani Hobb walnęła prosto z mostu, choć akurat nie jestem pewna, czy do końca trafnie :|

Wróć do „Strefa autorów”