Witamy na Artefaktach! Każdy twórca poszukuje miejsca, w którym mógłby nie tylko opublikować swoje opowiadania i wiersze, ale przede wszystkim spotkać się z szerokim gronem czytelników i zyskać odzew - w tym celu powstały Artefakty.

Jako użytkownik Artefaktów zyskasz możliwość publikowania oraz komentowania. Zajmuje to mniej niż 30 sekund!

Zarejestruj się lub Zaloguj się
Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Andrzej Pilipiuk

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna
Zobacz teksty użytkownika:

Andrzej Pilipiuk

Post#1 » 26 maja 2009, o 17:56

Pisarz i archeolog. Obecnie chyba jeden z najbardziej "płodnych" polskich fantastów, autor m.in. przygód Jakuba Wędrowycza. Zdania na temat jego twórczości są mocno podzielone - a Wy, co o niej sądzicie?
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Re: Andrzej Pilipiuk

Post#2 » 26 maja 2009, o 18:11

Nic nie sądzę, bo też nie czytałam - jeszcze ;) Pilipiuk, jak i Hobb, są z tych, do których się przymierzam i przymierzam, ale coś mi przeszkadza, w jej przypadku trudny dostęp do książek, w jego ta straszliwa mnogość części o Jakubie Wędrowyczu, która zawsze mnie przerażała, bo trudno mi było dojść do kolejności, a nie lubię czytać na chybił-trafił (jedynym wyjątkiem jest Pratchett :)). A w dodatku słyszałam też mocno podzielone opinie i to mnie dodatkowo zniechęciło, ale to już szczegół.
W każdym razie - co o nim sądzisz, warto szukać? I, Lai, błagam, zdradź mi jeszcze tajemną kolejność przynajmniej pierwszych trzech, bo sama się nie odnajdę :D
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Euverris H'ané
użytkownik nieaktywny

Post#3 » 28 lut 2010, o 21:21

Czytałam Dzienniki norweskie czy jak to tam się nazywało, ale nie pamiętam, o czym były. Czytałam też kilka opowiadań z 2586 kroków. Ogólnie rzecz biorąc początkowo mi się podobało, jak gość pisze, ale z czasem styl totalnie mi zbrzydł. Zbyt suchy, zbyt... rzemieślniczy, o, to dobre określenie. Niby wszystko poprawnie i dobrze, ale ani to porywające, ani w pamięć zapadające. No i ja wolę język raczej w poetycki wpadający.

Naseilen
Kocioł z Gundestrup

Post#4 » 2 kwie 2010, o 23:06

Podobają mi się jego pomysły - często świeże i zaskakujące. Facet ma nieokiełznaną wyobraźnię i ma oryginalne podejście do tematu. Jego opowiadania często są humorystyczne, warto też się nad niektórymi zastanowić. W jego przypadku, trudno doszukiwać się artyzmu i pięknego, wyniosłego języka. Niektóre z jego opowiadań mają tkaże potencjał, który jest marnowany takim sobie zakończeniem. Pilipiuk jest dobrym autorem jeśli poszukujesz rozrywki niezbyt wysokich lotów, jako przerywnik pomiędzy literaturą fajczącą styki nerwowe. Świetnie się też sprawdza podczas jazdy pociągiem (Oko jelenia zwłaszcza).

Awatar użytkownika
Saint_Lilith
użytkownik nieaktywny

Post#5 » 16 kwie 2010, o 21:56

Mogę go podsumować tak: sikam ze śmiechu, jak czytam, a to chyba dobrze :mrgreen:

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#6 » 20 lip 2010, o 16:35

Hm. Jako człowieka - nie znoszę, a byłam tylko na jednym spotkaniu autorskim. Irytuje mnie, że prawie w ogóle nie kryje się z tym, że pisze wyłącznie dla kasy, porównuje się do Sapkowskiego i generalnie nie wykazuje ani krzty samokrytyki wobec własnych tekstów. Żeby jeszcze miał talent, ale wydaje mi się, że on raczej nadrabia czytaniem dużej ilości zagranicznych autorów i wyrobionym warsztatem.

Jako pisarza - nie potrafię go czytać. Nie trafia do mnie ani stylem, ani fabułą, przy której zasypiam. Oko jelenia i w ogóle cała seria, którą dostałam w pakiecie powędrowała do pierwszego chętnego jaki się zgłosić, bo nie mogłam jej zdzierżyć na półce. Został mi w domu tylko Homo Bimbrownikus, bo nie oddam, mam dedykację. :D Czytam go, z ciekawości, bo bardzo mnie ciekawi jakim cudem zdołał się wybić.
Fakt, pisze dużo, ale nie przekłada się to, jak dla mnie, na jakość.

W ogóle zapowiadana i zachwalana przez Pilipiuka książka o wampirach jest też planowana na ten rok. Ciekawam, bo z zachwytu nad sobą nie mógł wyjść kiedy o niej opowiadał na spotkaniu autorskim, a najprawdopodobniej znowu celuje po prostu w kasowy tytuł, który sprzeda się dobrze na fali zachwytu panią Meyer.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Marina

Post#7 » 5 wrz 2010, o 14:47

Na początku - niby fajnie, niby ok... Ale przebrnęłam przez książkę i szybko o niej zapomniałam. Miejscami mnie strasznie irytuje, czasami wręcz przeciwnie.
Mam w domu całą serię Oka Jelenia, ale przeczytałam pierwsze trzy (Droga do Nidaros, Srebrna Łania z Visby, Drewniana Twierdza) i odstawiłam resztę na półkę.

Wróć do „Strefa autorów”