Jane Austen

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna
Posty: 6492
Zobacz teksty użytkownika:

Re: Jane Austen

Post#16 » 3 cze 2011, o 13:58

Aa, ff.net, w zasadzie się nie dziwię, po angielsku można znaleźć ff do wszystkiego. Myślałam, że może coś polskiego, ale w sumie u nas ciężko znaleźć cokolwiek do mniej popularnych fandomów, co dopiero do Szekspira :)

Corriente

Re: Jane Austen

Post#17 » 6 sie 2012, o 23:19

I boleję nad tym głęboko, bo czasem są naprawdę świetne książki, do których by można pisać i pisać, a tu klapa. Nawet jeśli można gdzieś opublikować swój tekst, to przez tę małą popularność maleje szansa, że ktoś ten tekst przeczyta, a już zwłaszcza po polsku ;)

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni
Posty: 1753
Zobacz teksty użytkownika:

Jane Austen

Post#18 » 22 sie 2012, o 19:22

Nie mogę zdzierżyć tej pani :( Z jej dzieł przeczytałam "Rozważną i romantyczną", "Dumę i uprzedzenie" i "Opactwo Northanger", z których tylko to ostatnie było znośne i przyjemnie mi się z tym spędzało czas. Zaczęłam też "Emmę", ale... tutaj już poległam. Nie doczytałam. Momentami jej styl jest ciężki do strawienia, fabuła nieco oklepana. Jedyne, za co wg mnie można jej bić brawo, to świetne kreowanie ponadczasowych postaci. ;)
where does everybody go when they go?

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty
Posty: 1338
Zobacz teksty użytkownika:

Jane Austen

Post#19 » 23 sie 2012, o 00:45

Nie zgodzę się, że Austen ma oklepaną fabułę, będę jej bronić! Ona w zasadzie taki typ fabuły narzuciła następującym po niej pisarzom romansów, więc należy jej się trochę szacunku z tego tytułu. xD Northanger Abbey w szczególności było przełomowe.  

 

Osobiście nie jestem jej wielką fanką, ale lubię czasem poczytać, zwłaszcza w oryginale. Nie jest to zbyt wymagająca lektura, tego typu książki można czytać tonami i tak też kiedyś robiono, o ile dobrze kojarzę.

Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell, 

And where hell is, there must we ever be.


Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni
Posty: 1753
Zobacz teksty użytkownika:

Jane Austen

Post#20 » 8 wrz 2013, o 19:09

whatsername pisze:Nie mogę zdzierżyć tej pani :( Z jej dzieł przeczytałam "Rozważną i romantyczną", "Dumę i uprzedzenie" i "Opactwo Northanger", z których tylko to ostatnie było znośne i przyjemnie mi się z tym spędzało czas. Zaczęłam też "Emmę", ale... tutaj już poległam. Nie doczytałam. Momentami jej styl jest ciężki do strawienia, fabuła nieco oklepana. Jedyne, za co wg mnie można jej bić brawo, to świetne kreowanie ponadczasowych postaci. ;)
 

 

JA TO KIEDYŚ NAPISAŁAM? Och, fak.  

Cofam, acz nie wszystko. :D Styl momentami ciężkawy, elementy fabuły powtarzają się (takie czasy, cóż. Posag, posag, posag, córa na wydaniu, fajny mężczyzna kręci się obok...), ale: postacie nadal na plus, humor również na plus (Pan Bennet :serce:); doczytałam w końcu Emmę i jak już gdzieś pisałam, pod koniec się rozkręca, pomimo tego, że to, z kim Emma na końcu będzie, było wiadome od samego początku; Perswazje są świetne i żałuję, że nie dorwałam ich w łapki jako pierwszych. 

Tym, co pomogło mi popatrzeć na te książki nieco przychylniejszym okiem jest... film. Zakochana Jane. Wylałam na nim może łez i nieco pomógł mi on zrozumieć twórczość Austen. :D

where does everybody go when they go?

Wróć do „Strefa autorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość