Harlan Coben

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Carly
scyzoryk
scyzoryk

Harlan Coben

Post#1 » 30 maja 2009, o 17:49

Sukces powieści Nie mów nikomu uczynił z Cobena gwiazdę współczesnych powieści kryminalnych. W jego książkach często pojawiają się nierozwiązane bądź niedokończone sprawy z przeszłości (takie jak morderstwa, tragiczne wypadki, etc.) oraz wielokrotne zwroty akcji.
Jakie jest Wasze zdanie na temat jego twórczości?

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: Harlan Coben

Post#2 » 30 maja 2009, o 17:58

Szczerze powiedziawszy nie znam, ale jeżeli polecasz, to poszukam, bo ostatnio miałam ochotę na jakiś dobry kryminał ;) Warto?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Carly
scyzoryk
scyzoryk

Post#3 » 30 maja 2009, o 18:21

Warto. Lekki, przyjemny styl, precyzyjnie skonstruowana intryga. Wraz z rozwojem akcji pojawia się coraz więcej fałszywych tropów, prowadzących donikąd. W efekcie zaczynasz podejrzewać wszystkich bohaterów po kolei, a mimo to końcówka i tak jest zaskakująca. Akcja nie wlecze się, tylko ładnie, stopniowo narasta wraz z napięciem. Swoją przygodę z Cobenem zaczęłam od W głębi lasu, spodobało mi się i zachęciło do dalszego czytania.
Kilka jego książek kupiłam, kilka innych wypożyczyłam, więc jeżeli mają Cobena w naszej bibliotece, to powinien być w każdej. :D

Beatrice
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#4 » 9 cze 2009, o 21:21

O ja... Nie czytałam, a mam całą półkę w domu (mama ubóstwia :D ). Muszę przuznać, Car, że mnie zachęciłaś. Jak tylko przeczytam tę kupkę, która od dawna piętrzy się na biurku, sięgnę po Cobena. Nie spodziewałam się, że książki zachwalane przez moją mamę w tak niewybredny sposób mogą być dobre.
i'm killing time with a timebomb

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Harlan Coben

Post#5 » 23 sie 2012, o 12:52

Lubię tego pana bardzo - każda z jego książek jest na jedno kopyto, ale mimo tego zawsze mnie czymś zaskoczą. ;) Ma naprawdę bardzo przystępny styl - lekko i bardzo się jego dzieła czyta. Każde czytałam nie dłużej niż dwa dni.
Polecam, każdemu polecam dla szybkiego relaksu ;)
where does everybody go when they go?

Róża Saronu
lekki sztylet
lekki sztylet

Harlan Coben

Post#6 » 23 sie 2012, o 17:47

A ja beee... Róża nie lubić czytadeł. Lubić inteligentna literatura ;P
Jam narcyz Saronu,
lilia dolin.

Pani Robinson
scyzoryk
scyzoryk

Harlan Coben

Post#7 » 10 lis 2012, o 01:49

Przeczytałam (lub wysłuchałam w wersji audiobooków) naprawdę wiele książek Cobena. I za każdym razem całkiem mi się podobało (trzymająca w napięciu akcja, dobrze skonstruowane zdania, ciekawie zarysowani bohaterowie), ale odkryłam, że jest z tymi książkami pewien problem... Otóż wszystkie są takie same ;-/ Te same chwyty narracyjne, podobnie rozmieszczone momenty zwrotów akcji. Nawet zaczęłam się zastanawiać, czy facet w ogóle sam pisze te powieści, czy zatrudnia ghost-writerów... W każdym razie ja w miesiąc czy dwa po przeczytaniu nie pamiętam o czym była książka. Kiedyś w bibliotece zaczęłam kartkować oryginalną wersję "Zachowaj spokój" i za nic nie mogłam sobie przypomnieć, czy to już czytałam (po powrocie do domu sprawdziłam w notatniku, i okazało się, że jak najbardziej - raptem trzy m-ce wcześniej).
Mimo wszystko polecam, bo to po prostu dobre czytadło. Na przykład do słuchania w aucie - nawet przy poszatkowaniu na dziesięciominutowe odcinki.

wisniapl
scyzoryk
scyzoryk

Harlan Coben

Post#8 » 16 lut 2013, o 23:37

Ja naprawdę uwielbiam twórczość Cobena. Szczególnie do gustu przypadły mi te książki, w których głównym bohaterem jest Myron Bolitar.
Książki te są naprawdę do przeczytania na raz, czyta się je bardzo dobrze i trzeba naprawdę sporo się zastanawiać i niezywkle uważnie czytać, aby samemu odgadnać kto zabił ( zazwyczaj :) ). Zazwyczaj jednak mi się to nie udaje i kończę czytać z niedowierzaniem.
No i na duży plus jest jeszcze humor, Coben umiejętnie wplata go w akcję powieści.
Polecam.

Wróć do „Strefa autorów”