Anne Rice

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Giwi

Re: Anne Rice

Post#11 » 7 years temu (28 lut 2011, o 22:33)

Po wydaniu trylogii o Jezusie Chrystusie Anne Race odeszła od Kościoła (fuck yeah!) i zaczęła (nie jestem pewna, ale chyba już wydała) pisać trylogię o aniołach. Co wy na to: anioły i Anne Rice? ;)

amaranta
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Anne Rice

Post#12 » 5 years temu (17 lis 2012, o 13:04)

Jezu, szczerze mówiąc ta jej miłość do Boga trochę mnie zmroziła, szczególnie jak czytałam 'Krwawy kantyk (ostatnia część Kronik, jeśli ktoś nie wie :P) i myślałam, że pojadę do Stanów i uduszę tę kobietę, bo to, co tam Lestat, mój ukochany Lestat, wyprawia doprowadzało mnie do białej gorączki :P
Przeczytałam pierwszą część jej trylogii o Jezusie z szacunku dla samej autorki, ale kolejnych już nie dałam rady.
Czytałam pierwszy tom tej trylogii o aniołach (wiem, że druga jest już na pewno na rynku) i jakoś w ogóle mnie to nie ruszyło. Jak to moja mama ma czasem w zwyczaju powiedzieć - 'szału nie ma, dupy nie urywa'. Ot, prosta, nieco zbyt prosta jak dla mnie książczyna, nie umywająca się niestety do Kronik :(
Za to jestem fanką Godziny czarownic i całej sagi o Mayfairach, chociaż jak to ktoś już wcześniej tutaj ładnie ujął - Panią Rice troszkę wyobraźnia poniosła i książki są nieco zboczone, zwłaszcza pod koniec, jak
 Rozwiń, aby przeczytać
Lasher nagle się rodzi i potem z własną matką, w samolocie i nie tylko i więzi ją i gwałci i cholera wie co jeszcze
:P
Teraz jestem w trakcie Sługi Kości i muszę przyznać, że styl jest podobny jak w Kronikach, choć historia zupełnie inne, ale książka przyjemna w odbiorze i muszę przyznać, że wciąga :)
When life gives you lemons, throw them back and demand Robert Downey Jr.'

Obrazek

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Anne Rice

Post#13 » 5 years temu (23 lut 2013, o 10:27)

Dziwne, że też nie napisałam o "Wywiadzie z wampirem" i kawałku "Królowej potępionych", które dorwałam w tamtym roku. "Wywiad z wampirem" - faktycznie tak dobry, jak mówią, cudny klimat, Lestat, okrucieństwo czasów, wspaniale zarysowany świat, te smaczki o modzie, architekturze, nawet stylu mebli w tamtych czasach... To ostatnie zrobiło na mnie wielkie wrażenie, Rice odrobiła zadanie domowe, aż zazdroszczę jej wiedzy o tamtej epoce :D
(Wybaczcie offtopową, głupią wstawkę - ale ilekroć słyszę o "Wywiadzie", widzę ten gif http://petegraham.co.uk/main/images/Interview_with_a_vampire.gif :torba: )

Natomiast Królowa... meh. Nie wiem, czy to wina Rice, czy tłumacz spartolił, ale pierwsze sto stron było jak bardzo kiepski blog, tak pospolite i wręcz denne, nie tylko stylistycznie, że odłożyłam. Trudno mi uwierzyć, że pisała to ta sama osoba.

Teraz mam ochotę na "Wampira Armanda", ponoć jest świetne. I dużo, dużo o wampirzej miłości, kocham te wątki u Rice :p
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

amaranta
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Anne Rice

Post#14 » 5 years temu (23 lut 2013, o 16:22)

Tak, to tłumacz spartolił - ten człowiek tłumaczył tylko tę jedną z "Kronik" i myślałam, że się pochlastam, czytając to, aż przeczytałam potem oryginał i naprawdę nie mam tej książce nic do zarzucenia. Odmiany nazw własnych, dżizas... -.-

Armand jest całkiem przyjemny, ale wolę "Krew i złoto" - tam też jest dużo o Armandzie :)

Gif :serce: :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Camenne

Anne Rice

Post#15 » 5 years temu (23 lut 2013, o 19:32)

To wiele wyjaśnia :D A wiesz, które to jest wydanie konkretnie? Wiem, że jest z Rebisu (to z twarzą) i z Kameleona, nie wiem, które to będzie, bo czytałam ebooka. Filmu nie oglądałam specjalnie, bo najpierw przecież czyta się książkę, ale ten przystojny pan z plakatu kusi ;d

Skoro polecasz, to też przeczytam. Moja kochana krakowska biblioteka ma osobną półeczkę na Rice, niedługo zrobię napad ^^
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

amaranta
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Anne Rice

Post#16 » 5 years temu (25 lut 2013, o 15:08)

Nie oglądaj filmu, bo się zrazisz -.-

A to porąbane tłumaczenie jest z Rebisu, spróbuj tego drugiego, chociaż nie wiem, czy nie tłumaczył go ten sam facet... On nazywa się Paweł Korombel :/

Moja biblioteka też ma, przeczytałam już z niej wszystko, co możliwe, i sama posiadam kilka egzemplarzy jej dzieł w domowej bibliotece :)

Obrazek

Wróć do „Strefa autorów”