Ziemiański

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Ziemiański

Post#1 » 30 mar 2011, o 14:52

Andrzej Ziemiański (ur. 17 lutego 1960 we Wrocławiu) – polski pisarz science fiction i fantasy, z zawodu architekt. Dużą popularność przyniosła mu powieść Achaja – często klasyfikowana jako fantasy, choć autor zdecydowanie uważa ją za science fiction – której trzy tomy ukazywały się w latach 2002-2004. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych polskich autorów fantastyki. W utworach Ziemiańskiego dość często pojawia się tematyka militarna. Bywa krytykowany za częste używanie wulgaryzmów w dialogach postaci.

(wikipedia)

Nawiązując do wątku Achaji...
http://stacjakultura.pl/9,52,19517,Acha ... tykul.html
Po prostu robię za zły charakter.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Re: Fabryka Słów

Post#2 » 30 mar 2011, o 18:53

Kostucha pisze:Nawiązując do wątku Achaji...
http://stacjakultura.pl/9,52,19517,Acha ... tykul.html

A ja myślałam, że o tym zapomniał -.- On straszył kontynuacją Achaji jakieś pięć lat temu na DF-ach, ale nikt tego nawet nie brał na poważnie, łącznie z nim o.O
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#3 » 30 mar 2011, o 20:18

o matko, kontynuację Achai :shock: ?!?!?!
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#4 » 31 mar 2011, o 12:23

Hmmm... Nigdy nie czytałam Achaji, bo nie miałam czasu, poza tym próbowałam kiedyś przeczytać jakąś krótszą jego książkę i po rozdziale oddałam do biblioteki, ale sam pomysł kontynuowania skończonej historii może być... hmmm.. niewypałem.
Nawet jeśli ludzie szaleli na jego punkcie, to może być podobna sytuacja, co z Kossakowską. Po kilku latach styl nagle się zmienia i budzi to mieszane uczucia...
Po prostu robię za zły charakter.

Maya
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#5 » 3 kwie 2011, o 19:56

Achaja wraca?! Omg, omg, ja się boję. Było dobrze po trzeciej części, ale NIE!, bo musi być czwarta... ugh.
[to shut a dream stage inside of you]
KEINE SCHMERZEN!

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: Uroki fantastyki

Post#7 » 31 sty 2012, o 12:36

O, już w marcu? Ciekawe, na ile tomów podzieli "Pomnik cesarzowej Achai"... Nawet sięgnę, gdy wyjdzie, z jednej strony mam ochotę sprawdzić, czy Ziemiański skopie tak samo, jak skopał świat i fabułę dwóch ostatnich tomów po dość fajnym prowadzeniu w pierwszym (czyli trochę złośliwie), z drugiej jakoś... po prostu mnie ciekawi, trochę czasu minęło, odkąd napisał Achaję, może tym razem będzie to dobra książka.
Fragment nie brzmi specjalnie zachęcająco:
Pomnik cesarzowej Achai był tak duży, że wyrastał nawet nad okoliczne skały. Kai skrzywiła się patrząc na wykute w kamieniu wyobrażenie dziewczyny sprzed paruset lat. Miała dziwną twarz o wyrazie arogancji i pewności siebie, patrzyła gdzieś w przestrzeń, ponad piaskami pustyni otaczającymi szkołę czarowników. Ciekawe czy naprawdę była taka brzydka, czy to tylko wyobrażenie nieznanego rzeźbiarza, który uważał, że cesarzowa powinna wyglądać chamsko i butnie? Chwała cesarstwa przede wszystkim, ponad kobiecość? Podobno baba była tak dobra w mieczu, że pokonała samego Viriona. Kai pamiętała to z nudnych wykładów w szkole. Kurza dupa! Wzruszyła ramionami. A kto to był Virion?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#8 » 31 sty 2012, o 14:43

Taaa, widać, że przed korektą. Jeśli to ma mnie zachęcić do kupna, to niestety się nie udało. Wybaczcie, ale jak patrzę na coś takiego i widzę, że to opłacany autor to mnie krew zalewa :/
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#9 » 31 sty 2012, o 15:11

Hm, jak nie będę wiedziała, co zrobić z czasem, to może sięgnę i pośmieję się z kurzej dupy. Nóż widelec, będzie to coś lepszego od Achai xd.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#10 » 1 lut 2012, o 19:10

Nie zauważyłam, że tam jest tego więcej. I nie przeczytałam całego, skończyłam po tym:
- Panie, powiedziałeś, że wyślesz mnie z misją. Panie...
- Milcz. To jest sama śmierć – wskazał kciukiem za plecy. – To jest upiorna broń, która może komuś dać władzę nad światem. Tak kapryśna jednak, tak dziwna, tak tajemnicza, że setki lat temu czarownicy zabronili powoływania go do życia. Wyklęty związał się z bogiem zdrajcą. Z niesamowitą rzeczą, którą ten bóg powołał do życia. Nie wolno dotykać tej tajemnicy.
Kai o mało nie eksplodowała z podniecenia. Co ta stara pierdoła wygaduje o jakichś tam zamierzchłych tajemnicach? Przecież to nieważne brednie.
- Mówiłem, mówiłem – przerwał jej tamten w pół słowa. – Ach tak misja.
Kai jakby urosła.
- Jakaś idiotka, księżna Arkach, złożyła ślubowania, że wyśle statek do Gór Bogów. Wyprawa wotywna – starzec prychnął z pogardą. – No i chce mieć czarownika w składzie załogi. No nie, powiedziałem, czarownik dla zaspokojenia czyjegoś kaprysu? Nie. Nigdy w życiu – mistrz znowu się zasapał. – No ale... Ona jest sponsorem szkoły. Więc pomyślałem, wyślę jakiegoś szczyla, niech się cieszy głupia. A szczaw niech udaje, że jest czarownikiem. Wszyscy będą zadowoleni.
- Mistrzu...
- Milcz niepytana. Padło na ciebie bo po pierwsze i tak masz karę więc nie możesz brać udziału w zajęciach. A po drugie jesteś szlacheckim dzieckiem. Bywałym w świecie. Uczonym. Wysławiać się umiesz, znasz konwenanse. A poza tym umiesz jeździć konno. A do portu trzeba szybko dotrzeć bo statek wypłynie lada dzień.
- Mistrzu – zapytała usiłując przynajmniej udawać, że jej własny głos jest pozbawiony nutek samouwielbienia. – Co mam robić w trakcie wyprawy?
- Najlepiej nic – odparł szczerze. - Ale wiem, że i tak nie posłuchasz – starzec zasapał się znowu i stanął. – Mimo tego całego twojego wykształcenia jesteś okropnie durna.

Więcej nie byłam w stanie przeczytać; fajnie, że na oficjalną stronę wrzucają tekst, pisząc, że bez korekty, jakby kogokolwiek miało to usprawiedliwić. Bajka z błędami, od czegoś maja korektorów - to po prostu nawet nie wypada :S Chyba że jakość tekstu miała zrobić na kimś wrażenie, że "wow, Ziemiański tak pisze bez poprawy? Super!".
Antyreklama :?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Strefa autorów”