Anne McCaffrey

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Anne McCaffrey

Post#1 » 4 sie 2014, o 15:35

Myślę, że osoby lubiące fantastykę na pewno słyszały o tym nazwisku. McCaffrey to amerykańska pisarka science fiction oraz fantasy, najbardziej znana z cyklu Jeźdźcy Smoków z Pern, cyklu liczącego ponad dwadzieścia powieści i dwa zbiory opowiadań; ostatnie były pisane wspólnie z synem, a po śmierci pisarki, wyszły jeszcze trzy jego autorstwa. Co ciekawe, Jeźdźcy smoków z Pern to cykl science fiction, ale - co jeszcze ciekawsze - zostaną one zekranizowane przez Warner Bross.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Naseilen
Kocioł z Gundestrup

Anne McCaffrey

Post#2 » 11 sie 2014, o 17:35

Przeczytałam jak na razie cztery tomy cyklu Jeźdźcy smoków z Pern, utknęłam na piątym, czyli drugim tomie trylogii o Harfiarzach. Przyznam się, zdecydowanie lepiej czytała mi się pierwsza trylogia, która skoncentrowana jest na samych jedźcach. Szczególnie podobał mi się Biały smok, pojawiło się w nim wiele interesujących wątków, które jak słyszałam są kontynuowane w tomie siódmym i jeśli nie dam rady przebrnąć przez trylogię Harfiarzy to przeskoczę prosto do tego tomu. Nie za bardzo nadaję się do dyskusji o szczegółach - czytałam książki jakiś czas temu i niewiele pamiętam. :kuku:

Jako ciekawostkę, dodam, że powstała również gra na podstawie serii: http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Rid ... es_of_Pern

Awatar użytkownika
Camenne

Anne McCaffrey

Post#3 » 12 sie 2014, o 12:34

Też czytałam baaardzo dawno temu. Generalnie nie jestem niestety fanką fantastyki, w której występują mistyczne rasy, sięgnęłam głównie po to, by mieć pojęcie o prozie McCaffrey. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło umieszczenie akcji w przyszłości - wiele elementów wskazuje na klasyczne fantasy, ale jest to jak najbardziej SF. Szkoda, że w pierwszym tomie nie było zdradzone, dlaczego ludzie musieli opuścić Ziemię, ale podejrzewam, że dalsze tomy to wyjaśniają, więc kiedyś po nie sięgnę.
Fakt faktem McCaffrey jest stawiana w gronie twórców klasyków gatunku, więc warto ją znać, nawet jeżeli nie lubi się tej tematyki :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Strefa autorów”